Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle, biegunki, krew, temperatura


Gość adthas

Rekomendowane odpowiedzi

Takie objawy mnie drecza, a lekarze (bylem w szpitalu) nie bardzo wiedza co to moze byc, bo objawy sie wykluczaja... Moze ktos z obecnych tutaj ma jakis pomysl, co to moze byc, zeby podrzucic pomysl lekarzowi... Oto opis jaki dostalem i badania jakie byly robione: RTG klatki: norma USG J.Brzusznej: wszystko norma poza - pecherzyk zolciowy niepowiekszony, cienkoscienny, zawiera hyperechogeniczny obszar śr 6 mm do roznicowania miedzy grudka zbitej zolci a polipem. gastroskopia: norma rektoskopia: na 20 cm - wszystko bz TK jamy brzusznej i miednicy malej: jelito grube w znacznej czesci obkurczone, lewa polowa okreznicy tworzy dodatkowe petle. zaburzenia rotacji jelit - jelito cienkie polozone po prawej stronie jamy brzusznej (anomalia rozwojowa). Znowu o pecherzyku to co wyzej. Niewielkie wezly chlonne przyaortalne po stronie lewej do 10-11 mm. reszta ok. krew utajona: ujemny wszystkie mikrobiologiczne posiewy ok. OB: 2 morfologia, biochemia ok mocz norma per rectum - ok kolonoskopia: doszli do zakretu sledzionowego, bo zwijalo mnie z bolu mimo znieczulenia (znieczulenie ponoc mocne bylo - fenta-costam) i dalej na zakretach tez wyrobic nie mogl... ale na tym odcinku wszystko ok (blona sluzowa o prawidlowym wygladzie) a teraz ode mnie: od 5 miesiecy biegunki z przerwami, raz na 3 tyg seria stolcow z krwia (ok 6) po wierzchu, swieza (nie wiadomo skad, bo ani na rectoskopii ani na kolonoskopii nie bylo widac miejsc skad by ta krew mogla uchodzic), jak dawalem do posiewu to akurat nie bylo, dlatego chyba wyszedl ujemny. silne bole po zjedzeniu i przed wyproznieniem (ja utozsamiam to z ruchem masy kalowej w jelitach). stolce minimum 3 razy dziennie, uformowane lub nie, ale nie plynne (b. zadko). czasem cienkie. po jedzeniu tez wzrost temperatury w okolice 37.5stC. rano bez temp. czekam jeszcze na wyniki probki pobranej w rectoskopii ktore sa za tydzien. stwierdzili tez zespol jelita nadwrazliwego (przy tym wszystkim)... ale chyba za duzo sie tu dzieje jak na ta chorobe (albo to i cos jeszcze), bo jak patrzylem na objawy zjn nie widzialem tam nic o krwi ani temperaturze. pozdrawiam i wypatruje jakiejs odpowiedzi.. juz nie mam pojecia co to moze byc. lekarz tez. do gastrologa dopiero sie zapisze, w szpitalu byl internista (i mnie w tej chwili prowadzi caly czas internista, ale dzis dostalem skierowanie do gastrologa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wykonać kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym, aby w końcu zobaczyć całe jelito grube (patologia może tkwić gdzieś dalej niż uwidoczniony odcinek) ewentualnie wykonać tak zwaną wirtualną kolonoskopię (TK). Objawy rzeczywiście świadczą o czymś poważniejszym niż zespół jelita grubego bardziej w kierunku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub bardziej choroby Leśniowskiego-Crohna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×