Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Późna operacja sprowadzenia jądra przy wnętrostwie a płodność


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

1. W wieku 6 lat miałem wykonany zabieg polegający na sprowadzeniu prawego jądra do worka mosznowego. W tej chwili mam 23 lata. Czytałem, że te zabiegi wykonuje się dużo wcześniej niż w szóstym roku życia. Czy późne wykonanie zabiegu może wpłynąć na bezpłodność, czy jest to bardzo możliwe żeby to jądro było niesprawne ? Jeżeli drugie jądro jest sprawne to jak wygląda kwestia bezpłodności ? Czy oprócz badania nasienia (ogólnej płodności) istnieje jakieś badanie które pozwala określić sprawność obydwu jąder ? 2. Na drugim jądrze (lewym) od przodu (lekko w bok) wyczuwam splot żył (nie wiem jak dokładnie to określić) od jądra ku górze, wyczuwam to odkąd badam jądra. Nie odczuwam żadnego bólu. Czy mogą to być jakieś żylaki, a może po prostu te jądro jest tak zbudowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy późne wykonanie zabiegu może wpłynąć na bezpłodność, czy jest to bardzo możliwe żeby to jądro było niesprawne ? - im później wykonywany zabieg w przypadku wnętrostwa tym prawdopodobieństwo braku funkcjonalności jądra jest większe Jeżeli drugie jądro jest sprawne to jak wygląda kwestia bezpłodności ? - to płodność z dużym prawdopodobieństwem może być zachowana Czy oprócz badania nasienia (ogólnej płodności) istnieje jakieś badanie które pozwala określić sprawność obydwu jąder ? - badanie laboratoryjne nasienia jest wystarczającym badaniem określającym płodność Czy mogą to być jakieś żylaki, a może po prostu te jądro jest tak zbudowane ? - być może to właśnie żylaki, które najczęściej występują w lewym powrózku nasiennym, aby się przekonać czym dokładnie są te zmiany trzeba się udać na konsulatcję do urologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany nie są widoczne, jądro wygląda ok. Wyczuwalne jest to przy dokładnym dotykaniu lewego jądra ... Żylaki powrózka są widoczne czy to właśnie wygląda tak jak opisuje ? Czy przy żylakach występuje ból, albo jakieś inne objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×