Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskomfort pod płucem po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 25 lat i 8 miesięcy temu przeszedłem ostre zapalenie trzustki. Powodem zapalenia była zła dieta (fast foody) i alkohol. Lekarz mówił, że w skali od A do E miałem zapalenie C, czyli środkowe. Po wyjściu ze szpitala oczywiście dieta, która trwała ok.pół roku. Wszystko było w porządku , żadnych dolegliwości nie miałem, jednak od paru dni odczuwam dziwne uczucie po lewej stronie pod płucem.Bólem tego nazwać nie mogę , bo nie boli , jednak jakby jakieś łaskotanie , jakby ta trzustka dawała mi jakieś znaki :) Czuje w tym miejscu jakby ciepło. Stolce mam normalne , boleć mnie nie boli tylko czuje taki dyskomfort w tym miejscu , a że już przeszedłem OZT trochę się boje czy to znowu nie powraca? jakie badania zrobić? czy podstawowe badania krwi i moczu wystarcza ? (amylaza , lipaza?). Ogólnie co może być tego przyczyną i czy warto się tym niepokoić jeśli badania krwi i moczu będą dobre , a uczucie dyskomfortu pozostanie? Dziekuję pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tym przypadku udać się z tym problemem bezpośrednio do lekarza. On po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania. Wystarczające powinny być badania z krwi amylazy i lipazy celem oceny trzustki oraz kontrolne USG jamy brzusznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×