Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmieniona zapalnie błona śluzowa odbytnicy i esicy z nadżerkami


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałam robioną kolonoskopię z powodu bólów brzucha w lewej części brzucha pod lewym żebrem. Wynikiem badania jest zmieniona zapalnie z nadżerkami błona śluzowa esicy i odbytnicy. Na co może wskazywać ten wynik? Czy powinnam się obawiać? Najbardziej martwi mnie jednak fakt że w wyniku badania zostało napisane że zbadano odcinek jelita grubego do zagięcia śledzionowego okrężnicy i innych zmian nie stwierdzono a mnie nadal boli po lewej stronie u góry i przy oddawaniu stolca odczuwam tam szczypanie i pieczenie a nie tam gdzie wykazało badanie. Czy jest to możliwe że badanie do zagięcia śledzionowego okrężnicy było nie wystarczające i mam również zmiany na odcinku je poprzedzającym? Proszę o odpowiedź. Nie chciałabym przechodzić przez to badanie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie orientuję się co do twojej choroby, ale ja również miałam kolonoskopię do zgięcia śledzionowego i mi niestety nic nie wykazało i muszę teraz powtarzać. Możesz zobaczyć na moim wątku śluz podbarwiony krwią. Medicus napisał mi : Badanie w zasadzie nie zostało wykonane. Moja lekarka również stwierdziła, że należy badanie pogłębić, tym bardziej, że mam dziwne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miała powtarzać to się chyba załamie.. w zasadzie to u mnie nie było powodu żeby kończyć badanie tylko na tym odcinku nie wymiotowałam jak Ty badanie można by było kontynuować mimo tego że strasznie bolało bo wolałabym być dokładnie zbadana a nie powtarzać to straszne badanie jeszcze raz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymiotowałam podczas badania, tylko podczas picia fortransu. U mnie lekarz zakończył badanie, bo nie byłam dobrze wyczyszczona. Ponoć to zgięcie śledzionowe najbardziej się odczuwa. Teraz mam mieć znieczulenie ogólne. Będę spała. Dla mnie gorsze od kolonoskopii było przygotowanie. A co piłaś jeśli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przygotowanie też było ciężkie ale na szczęście nie wymiotowałam. Piłam OLOPEG jest stresznie słodki aż odrzuca ale mogłam pić go przez cały dzień po troche i dałam radę. A badanie mnie strasznie bolalo...mimo że brałam przed tabletki przeciwbólowe. Mnie lekarz nie powiadomił że nie jestem wystarczająco oczyszczona dlatego naprawdę nie mam pojęcia dlaczego zakończył je na zgięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostałaś kartkę z badania, tam powinien być dokładny opis i pisze dlaczego zakończono badanie. Nieraz kończą, bo pacjent bólu nie wytrzymuje, a nieraz ze wzg na budowę jelit ( nie mogą się dalej przedostać) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej kartce nic nie pisze o tym czego zakończyli ani mi nic nie mówila że kończą bo mnie boli czy coś byłam przekonana że zbadali mi całość do końca dopóki nie przeczytałam wyniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×