Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Greg

Ból jądra przy dotyku po wazektomii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Greg
Jestem 2 tygodni po zabiegu wazektomii - nasieniowody zostały przecięte metodą bezskalpelową, a potem zabezpieczone bezszwowo (metodą *na gorąco*). Kilka dni temu zaczęło mnie pobolewać delikatnie prawe jadro (w górnej części przy pachwinie) i sama pachwina w tej okolicy. Ból jest delikatny i odczuwalny tylko w czasie dotykania - poza tym go nie czuję. Nie widzę też zmian kolorystycznych czy np. obrzęku. Również w czasie pierwszej erekcji wszystko było ok. Czy to normalny ból pooperacyjny, czy tez muszą coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To raczej nic niepokojącego. To raczej niewielki ból pooperacyjny, który powinien w przeciągu 1-2 tygodni ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krawa
Witam .Mam identyczne dolegliwości po tej samej stronie i jestem tydzień po zabiegu.Mam nadzieję ,że ból ustąpi. Greg jak Ty się czujesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rafal
`To mowicie ze boli nadal po 2 tygodniach. Ja jestem 5 dni po i zaczynalem sie zastanawiac czy ze mna jest wszystko ok. A jak w pózniejszych tygodniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zyg
Mnie boli już 4 lata po zabiegu w Toruniu. Olali mnie kompletnie lekarze, którzy robili zabieg....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maras
Mnie też boli prawa strona miesiąc po zabiegu dokładnie tak jak powyżej i Warszawka z wypadami po Polsce też ma w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tata
Ja jestem teraz 6 dzien po zabiegu i mam silny bol z prawej strony nad jadrami i okolice pachwiny. Przepisali mi antybiotyk i przeciwbolowe. Bol poki co nie ustepuje. Nawet mam problemy z chodzeniem. Jak dlugo to moze potrwac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ryby
Mialem wazektomie 10 miesiecy temu. To bylo jedno jądro (prawe) lewe zostało usunięte. Była ona przeprowadzona techniką bezskalpelową, fratment okolo 3cm nasieniowodu został wycięty a końce zszyte nićmi chirurgicznymi. Mnie prawie nie bolalo. Ból i to niezbyt duży byl zaraz po zabiegu i następnego dnia. Od drugiego dnia byl już raczej dyskomfort powyźej jądra, który z każdym następnym dniem malał. Po szesciu dniach spokojnie moglem siąść na rower i przejechać 30km po szosie (uprawiam wyczynowo tą dyscyplinę sportu). Po 7 dniach jakikolwiek dyskomfort zniknął calkowicie i nigdy nie powrócił. Teraz czuje sie też znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość po zabiegu
witam,jestem piec dni po zabiegu i zaczyna mnie bolec podbrzusze i prawa strona okolic pachwiny wczesniej bylo ok ,wiekszosc czasu leze odpoczywam,nic nie dzwigam czy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KRAWA
Witam.Ja już prawie 3.5 roku po zabiegu i jest super.Zaraz po zabiegu trochę pobolewało ale po kilku tyg.już tylko przyjemność.Pamiętajcie o zrobieniu badania kontrolnego nasienia. Ja po 2 tyg. po zabiegu miałem jeszcze kilku gości nieproszonych. ale teraz jest czysto. Polecam na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacek
a ja chcę to zrobić ,ale jak się naczytałem to mi ta chęć przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Benek
Witajcie.U mnie po 6 miesiącach od wazektmi wyszło że mam żylaki powróżka nasiennego wcześniej nie miałem żadnych dolegliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość piotrek
Właśnie wróciłem z zabiegu.Czekam aż znieczulenie przestanie działać do końca. Jak na razie do zniesienia, ale to tylko godzina od zejścia ze stołu. ...hihi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
A kto wam robil mi Siwik ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukasz
Ja bylem 2 tygodnie temu po lewej stonie ok ale czuje zgrubienie z prawej strony jakby koniec nasieniowodu mnie uwieral

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz
Na razie ciężko powiedzieć jestem 2dni po zabiegu Dyskomfort jest. Dziwne uczucie od jednego jądra w strone podbrzusza uczucie porównywalne jak by lekki ucisk na jądro i ból promieniujący w podbrzusze. W 1dzien jedna strona w drugi obie momentem. Postaram się opisać dalej . Pozdrawiam. Generalnie dla zdecydowanych Po zabiegu dostałem 5 bonów zniżkowych 200 złotowych. Jeszcze nie dzwoniłem się dowiedzieć na jakiej zasadzie ale. Szkoda że ja takiego nie dorwałem od kogoś zwróciła by mi się podróż i obiad :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pawel
Ja miałem zabieg u dr Siwika 4 miesiące temu, prawe jądro dalej jest wrażliwe na dotyk. Czuć leki ból.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotrek
Witam U mnie mija tydzień od zabiegu i boli mnie z lewej strony nad jądrem z lewej strony moszny, ból jest dość wyraźny jak dotykam i przy wzwodzie odczuwam jak by kłucie. Czy to jest normalne? Trochę się tym martwię. W ciągu dnia raczej mi to nie przeszkadza choć w dalszym ciągu odczuwam dyskomfort. Proszę o wasze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sławek
A ja robiłem zabieg w Irlandii gdzie mieszkam od kilku lat. Tutaj zabieg jest darmowy. Ale do rzeczy, trzy tygodnie po zabiegu i czuję cały czas tak jakby ktoś lekko ściskał jądra. Nie jest to cały czas tak samo odczuwalne, nie przeszkadza mi to w niczym ale czuję. Mam nadzieję że minie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość John
Jestem 5 lat po wazektomi i od jakiś 2 lat mam ciągle bóle lewego jądra i nasieniowodu. Moje jądra są bardzo wrażliwe na dotyk wręcz bolą przy lekkim dotyku. W lewym jądrze pojawiły się zwapnienia. Kilka razy miałem już zapalenie prostaty z niewiadomych przyczyn oraz bóle w okolicy jąder i odbytu .. zaczynam myśleć ze to jednak nie była słuszna decyzja. Szukam konkretnego lekarza który zadecyduje co dalej .. jednak pewnie bez kolejnych wysokich kosztów i bólu się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SomeGreyBloke

Jedyne co to odwracać jak najszybciej. Popatrzcie się na fora postvasecomypain.org

Miałem odwróconą wasektomie parę dni temu bo żyć sie nie dało i jak do tej pory jeszcze się goje. Najgorsza decyzja mojego życia, niektórzy faceci mają problemy po 10 i nawet 20 latach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.