Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia przy przekrwionej śluzówce w zstępnicy przy bulimii


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą o odpowiedz na następujący problem. Otóż chorowałam 15lat na bulimię , przyjmowałam przez ten czas leki przeczyszczające (xenna,alax). Niestety nadszedł czas kiedy postanowiłam z tym skończyć tylko niestety nie mogę się wypróżnić,wszystko jedzenie stoi mi w żołądku,odbija mi się, wszystko fermentuje.Byłam u gastrologa robiłam kolonoskopię, ale niestety wynik był taki: -zewnętrznie bez zmian -napięcie zwieraczy prawidłowe -w zstępnicy w dostalnym odcinku śluzówka przekrwiona -poszerzone pętle jelitowe -perystaltyka niewidoczna -w inwersji guzki krwawnicze bez zmian -kolonoskop wprowadzono do poprzecznicy, dalej dużo stolca. Więc badanie nieprzeprowadzono do końca Miałam też robioną gastroskopię , wyszło lekkie zapalenie . Proszę o pomoc, co według Pana mam robić jakich leków użyć aby to wszystko rozruszać? Mam nadzieję że nie trzeba do sprawy podejść od strony chirurgicznej.PROSZĘ MI POMÓC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w tym przypadku nie ma potrzeby leczenia chirurgicznego. Oczywiście o diecie i lekach powinien zadecydować bezpośrednio gastroenterolog. W takim przypadku zaleca się dietę bogatobłonnikową oraz leki regulujące pracę jelit jak w zespole jelita drażliwego (np. mebeweryna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Panie doktorze może mia Pan coś polecić na przywrócenie ruchów robaczkowych jelit, bo niestety w ogóle nie pracują? Byłam u gastrologa ale dostałam leki na likwidację bakterii.A na przyspieszenie , rozruszanie perystaltyki powiedział że muszę jeść i sam dyskomfort minie . Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy długo będą trwały takie objawy?To jest straszne. Spać w nocy nie mogę wszystko podchodzi mi do gardła, oddychać ciężko,brzuch jak w 8 miesiącu ciąży, obiad czuję jeszcze następnego dnia koło popołudnia.Zaznaczam że jem bardzo delikatnie(m.in. drób,sałatki lekkie,ryby kefiry,jogurty, płatki, błonnik, sery białe,pieczywo ciemne). W jaki sposób złagodzić dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×