Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcie brzucha, nudności, odbijanie, zgaga i częste wypróżnienia


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 59 lat. Od kilku miesięcy ciśnienie w okolicach 150/90/ puls skaczący czasem nawet powyżej 100 lub 120. Częste bóle głowy i karku. Kardiolog oświadczył m.in. po EKG wysiłkowym, że prczyczyna tego nie leży po stronie serca. Od kilku tygodni zaobserwowałem wzdęcia brzucha. Od 2 tyg. wzdęcia się nasilaja zwłaszcza po zjedzeniu czegoś ( brzuch przypomina mały arbuz ), na dodatek występują nudności, gazy, głośne burczenie, odbijanie się, mocna zgaga, która nieraz nie mija pomimo stosowania środków, do toalety muszę chodzić nawet w nocy i codziennie bardzo wczesnym rankiem na czczo. Stolec jest rozwolniony, ale bez krwi ( przynajmniej jej nie zaobserwowałem ), brzuch potrafi *nudzić* nieraz cały dzień. W czasie burczenia można zauważyć także ruchy brzucha. Ogólnie czuje się bardzo źle i słabo. Odczuwam także ból prawej ręki promieniujący do pleców. Kilka miesięcy temu miałem USG brzucha, które wykazało miernie powiększoną wątrobę, bez żadnych innych zmian oraz znaczna ilość gazów w jamie brzusznej, inne narządy były również w porządku. Proszę o pomoc. Co może mi dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te objawy mogą świaczyć o jakimś bardzo poważnym schorzeniu? czy może to być zespół jelita drażliwego albo refluks? zapomniałem dodać, że pojawił się u mnie też kaszel i jestem po ok.miesiecznej kuraji antybiotykiem ( zapalenie zatok ) w grudniu. dziekuje za poprzednią poradę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te objawy mogą świaczyć o jakimś bardzo poważnym schorzeniu? - raczej to nic poważnego tylko zwykłe zaburzenia czynnościowe jelit być może także z zapaleniem błony śluzowej żołądka, refluksem żołądkowo-przełykowym, niewydolnością wpustu żołądka czy może to być zespół jelita drażliwego albo refluks? - i to i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×