Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie pełności, ból brzucha i wzdęcia przy refluksie żołądkowo przełykowym


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 5 miesięcy dokuczają mi bardzo nasilone i uciążliwe problemy gastryczne. Mój lekarz nie postawił jednoznacznej diagnozy, jednakże wstępne przypuszczenia to refluks żołądkowo przełykowy i zespoł jelita drażliwego. Moje objawy to: ciągłe, nieprzemijające uczucie pełności i ucisku w nadbrzuszu i śródbrzuszu, budzenie się rankiem z uczuciem pełności i tak jakby *tępym*, *obolałym* i *napompowanym* brzuchem na wysokości nadbrzusza i śródbrzusza, gdy spinam się lub uciskam brzuch treść pokarmowa cofa się do przełyku, brak apetytu i nieodczuwanie głodu jako takiego, luźne, pofragmentowane i mało obfite stolce, *ściśnięte gazy*, czasem burczenia i przelewania, zdarzają się także stany skurczowe jelit, po których następuje jedynie oddanie gazów. Cały czas utrzymuje dietę - 3 mało obfite posiłki (rano i wieczór kanapki, w południe zupa), bez potraw tłustych i alkoholu. Jedyny wyjątek, to słaba kawa na którą czasem sobie pozwalam i coś słodkiego od czasu do czasu - objawy nie ustępują. Do tej pory zdiagnozowano u mnie występowanie helicobacter pyroli i zapalenie w części trzonowej żołądka. Przyjmuję codziennie inhibitory pompy protonowej-dzięki temu nie miewam zgag jednakże pozostałe objawy pozostają. 1. Czy owe zapalenie może powodować objawy podobne do tych, które występują u mnie? 2. Czy objawy te można zakwalifikować ściśle pod chorobę refluksową? 3. Przyznaję, iż w ostatnim roku miałem dużo sytuacji stresowych. 4. Zakładając, że stres, nerwy i tłumione emocje są powodem dolegliwości, to czy jest szansa, że z czasem ustąpią one samoistnie i całkowicie. Zależy mi bardzo na opinii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne dolegliwości. Czekam codziennie, aż będzie wieczor, bo wieczorem bole troche ustępują, a w nocy śpie spokojnie.... Miałem mnóstwo badań - wszystko ok, niedługo znowu USG, dzisiaj badanie krwi kolejne....ale lekarze mówią, że jestem zdrowy byk..... Mam nadzieje, że to nerwowe....bo ja jestem strasznym nerwusem, ale to jest nie do wytrzymania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×