Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Insufficientia cardiae. Reflux biliaris. Gastritis


Gość Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawełek

Jestem właśnie po gastroskopii. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie wyniku. Wynik: Przełyk, wpust bez zmian. W skopii odwróconej nieszczelność wpustu. W żołądku treść żółciowa, śluzówka zaznaczonym stanem zapalnym. Odźwiernik drożny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. Rozpoznanie: Insufficientia cardiae. Reflux biliaris. Gastritis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insufficientia cardiae. - oznacza Niewydolność wpustu żołądka (doprowadzająca do zarzucania treści żołądkowej do przełyku) Reflux biliaris. - oznacza Refluks żółciowy czyli zarzucanie treści dwunastniczej do żołądka Gastritis. - oznacza Zapalenie błony śluzowej żołądka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość menago 1979

witam miałem robionom gastroskopie i kolonoskopie proszę mi wytlumaczyć bo nic nie czaje gastroskopia-przelyk-linia z nierówna z dwoma linijnymi ubytkami śluzówki o dł. 7mm,wpust-chwilami widoczne wpuklenie się sluzówki żołondka.Żołondek zawiera na czczo treść płynną zmieszanom z żółcią .Plastyka ścian żywa .BŁONA śluzowa zaczerwieniona ,brukowana z punkcikowatymi ogniskami krwotocznymi w dnie .Odżwiernik okrongły sprawny . W endoskopi inwersyjnej widoczne wpuklenie się śluzówki do przełyku .Opuszka i początkowy odcinek części zstępującej XII-cy bez zmian .tezt na HP(dodatni)kolonoskopia zewnetrznie nieduży fałd anodemu .per rektum bez zmian. obejrzane cale jelito grube .przygotownie do badania dość dobre plastyka ścian prawidłowa .błona sluzowa różowa gładka z widoczną siatką naczyń. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełek, ja mam refluks żółciowy, miałam również zapelenie bł. śluzowej żołądka właśnie od długotrwałego zarzucania żółci,,bardzo schudłam, czułam się potwornie, ale po 4 m-cach brania leków (controloc 40mg, debridat) objawy zaczęły ustępować. Przygotuj się że leki nie od razu zaczynają działać, ale jest to wyleczalne a napewno zaleczalne. Ja od pół roku mam spokój, tylko sporadycznie zdarza mi się wrócić do CONTROLOCU. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo, a przy tym straszny ból brzucha czuję się fatalnie, nie mam sił na nic, mnie debridat nie pomaga a wręcz podczas jego brania bóle powracają trochę zaczął mi pomagać Gastrocaps, ale po nim z kolei bardzo boli mnie głowa, też strasznie schudłam nie mogę patrzeć na siebie w lustrze chcę być już zdrowa!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×