Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia gruźliczaka z płuca przy gruźlicy


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie leczenia na grulxice,*8 miesiac* w prawym plucu mam tzw gruxliczaka o wielkosci 1,2 cm . Prosze mi powiedziec czy w przypadku wystapienia gruxliczaka i utrzymujacego sie tak dlugo *wczesniej co prawda byl wiekszy* jest badz bedzie potrzebne leczenie chirurgiczne??? jak to jest z gruźliczakami????????? trzeba je wyciac??? czy moze potrafia zniknac po kilku dobrych miesiacach leczenia przecwiwpratkowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gruźliczaki wcale nie wymagają bezwzględnego leczenia operacyjnego zwłaszcza tak małe. Być może w takim przypadku całkowicie skuteczne okaże się zwykłe farmakologiczne leczenie przeciwprątkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuje za odp. jednak mam jeszcze dodatkowe pytanie? a czy nie jest tak ze gruxliczak jest martwa zwlokniala tkanka??? czyli ze w pewnym momencie po prostu takie zwyykle leki przestana na Niego dzialac. W prezciagu 7 miesiacy on u mnie zmalal owszem o prawie 3 cm ale jaka jest nadzieja ze w przeciagu 3 miesiacy zniknie calkiem???? przeciez wczesniej bralam wiecej znaczni elekow a teraz tylko te. czy to nie jest tez tak ze takich zmian nie zostawia sie ze wzgledu na ich pozniejsze *przemiany*?? jakby nie bylo jest to pewnego rodzaju guzek... wiec czy nie ma on swojej oewj budowy i strukktury ktora sama chroni sie przed regresja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×