Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i niemożność zgięcia kciuka po uderzeniu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trenuje boks. Nie mogę zacisnąć mocno pięści, a dokładnie kciuka. Mogę go zginać, ale w małym zakresie, daleki ideał od nieuszkodzonej lewej ręki. Podejrzewam że wybiłem sobie prawego kciuka, podczas uderzenia, w przedmiot. Nie zawiązałem bandaży przed treningiem i niefortunnie trafiłem samym kciukiem w metalowy przedmiot. Zdażyło się to dwa-trzy razy. Po urazie paliczek nad paznokciem spuchł, ale potem sie to przeniosło na nastepny paliczek, poniższy. I te dwa pierwsze paliczki mnie bolą. Wsadzałem rękę do zimnej wody, bandażowałem na czas pisania w szkole oraz smarowałem arcalenem. Mineły trzy dni od urazu. opuchlizna spuchła lecz palec boli przy max zginaniu. I mam wrażenie jakbym miał przykurcz. Staram się rozciągać ten palec i powiększać zakres jego ruchomości. Pozdrawiam Mateusz. proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Być może doszło kiedyś do uszkodzenia stawu co pozostawiło takie dolegliwości i objawy jak w tej chwili. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Może okazać się konieczne leczenie rehabilitacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z małym palcem to przeszło mi po tygodniu, a teraz taki pojeb*ny pedał kopnął mnie w kciuk i mam te same dolegliwości co ty. Mam nadzieję że samo mi pRZEJDZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż dalej smarowałem arcalenem, wsadzałem do zimnej wody i pijem duzo mleka aby uzupełnić ilość wapna w ciele. Po 2 tyg odeszło w niepamiec, znowu sie walnełem w to samo miejsce, od nowa .... Ale znowu przeszło po czasie i już nic sie nie dzieje, kciuk wrócił do swojej ruchomości, także bez obaw chłopaki - przejdzie. moja rada: uważąc! nastepnym razem - dobrze ! bandazować sobie rece - w zimnej wodzie maczac - ewentualnie arcalen - spozywac rzeczy zawierające dużo wapna - jeszcze raz ... uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×