Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palec nie daje się wyprostować ani zgiąć po uszkodzeniu ścięgna


Gość DAwid

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się Na jednym z treningów, uderzyłem nie fortunie swojego przeciwnika lewą ręka i coś mi się z palcem stało, z początku myślałem, że wybicie, więc ćwiczyłem dalej mimo bólu, zacząłem go smarować maścią do momentu, aż minęło półtora miesiąca, wtedy poszedłem do chirurga w Koszalinie, który dał mi gips i stwierdził złamanie, po 3 tygodniach, gips został mi zdjęty, od razu zauważyłem, że nie mogłem wyprostować do końca tego palca, że dalej mnie boli, zwróciłem mu uwagę, jednak on odpowiedział, że tak ma być. Po miesiącu, ból nie ustawał, więc zgłosiłem się do lekarza prywatnego, który stwierdził, że coś stało mi się ze ścięgnami i żebym jak najszybciej udał się do szpitala do Szczecina. udałem się w sierpniu, musiałem jeszcze zrobić wtedy USG palca, które wykazało, że mam bliznę w ścięgnie, dostałem się do szpitala w grudniu, gdzie podobno mi ją usunięto. Teraz palec jest w dużo lepszej formie, niestety dalej nie mogę go do końca wyprostować. Co gorsza nie mogę go do końca zgiąć, podobno mam czekać do początku Marca, ale czy to normalne, że jeszcze tego nie mogę zrobić? Czy powinienem wykonywać jakieś ćwiczenia z tym związane? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie wydałeś dużo pieniędzy na lekarzy.Po prostu podłóż pod palca patyczek tak by palec sie wyprostował,nie pionnowo tylko schylony pod katem 80 stopni i posmaruj maścią Arcanel i zawiń bandażem patyczek wraz z palcem. Po 2 dniach(nie zdejmuj bandaża przez 2 dni) Później zdejmiesz to i możesz wyprostować palec pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym ja jestem już po operacji, specjalista ze Szczecina w chirurgi ręki powiedzial mi, że nigdy już nie bede mogł go wyprostować, ale teraz nawet nie moge go zgiąć, czy mam podjąć jakaś prace z tym palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną kontuzję z palcem 3-cim (najdłuższym lewej ręki) od ok 2 miesięcy. Na kickboxingu uderzyłem wyprostowanymi palcami w przeciwnika. Chłodziłem 2 dni w lodzie i smarowałem maściami. Nie byłem u lekarza, bólu już nie ma chyba że się zapomnę i chcę coś śisnąć (zgiąć palec) to wówczas zaboli. Nie mogę ani w pełni wyprostować ani zgiąć więcej niż 90 stopni (mówię o 2-gim stawie licząc od paznokcia). Lekarz rodzinny poinformował że nie trzeba do ortopedy a stosować maści i ćwiczyć palec. Pytanie czy będę mógł zginać w pełni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Jacek

Do komentarza z 30 Maja 2017:
Ortopeda z Białegostoku powiedział, że nic nie da się zrobić z tym palcem. 
Zacząłem jednak go masować (z dodatkiem żelu Reparil) i prostować (ćwiczyć) samemu co też zalecił lekarz rodzinny (po ortopedzie). 

W efekcie palec odzyskał ok. 95% sprawności!!!

Dobrze że się nie poddałem po słowach ortopedy.....żałośni Ci niektórzy lekarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×