Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne fragmenty normotypowej tkanki tłuszczowej w piersi


Gość dzinnia

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz USG wykazuje zmianę hypoechogenną litą o wymiarach 12 x 5 mm- sonograficznie o charakterze łagodnym. Zmiana pojawiła się w 2008 roku mam wykonywane badanie USG co pół roku. Ale tez najpierw miałam biopsję cienkoigłową tej zmiany. Wynik BAC lewej piersi : ,,Liczne fragmenty normotypowej tkanki tłuszczowej. Zdziwiło mnie gdy lekarz badający zasugerował ponowne badanie BAC, wskazując iż jest to jednak zmiana lita. Czy ten wynik może się zmienić minął już pewien czas od poprzedniego badania.Czytając wskazania do grup ryzyka jestem zgodna nie mal z połową przedstawionych obrazów ryzyka. Boję się co dalej powinnam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmiana jest mała, niewyczuwalna palpacyjnie, nie budzi podejrzeń złośliwości w USG ani nie budziła w wyniku BAC wymaga tylko obserwacji. Oczywiście w chwili obecnej zmiana może zostać poddana kontrolnemu badaniu USG i raczej zalecałbym wykonanie kontrolnej BAC. Jeśli zmiana jest dobrze wyczuwalna palpacyjnie do rozważenia usunięcie jej chirurgiczne i poddanie badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj jest wyczuwalna bardzo dobrze....może nawet za dobrze ale dzięki temu ją wyczułam.Badanie USG było robione zaraz w dniu po miesiączce.Usunięcie...hm czyli mogę mieć bliznę???Nie rodziłam nie karmiłam jestem po 35 r.ż....pierwsza miesiączka przed 12 r.ż.....Przeraziłam się teraz....Mam zasugerować czy może lekarka sama zdecyduje o ponownym badaniu BAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×