Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i powiększenie jąder przy żylakach powrózka nasiennego i po zapaleniu jąder


Gość SLY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podobny problem ! Ja miałem zapalenie lewego jądra ( o ile było !) W pewnym momęcie z dnia na dzień (dzień prędzej byłem w saunie) wystąpił u mnie dyskomfort coś czułem ze jest nie tak z lewym jądrem ! było lekko opuchnięte u góry i zacząlem z dnia na dzień czuć lekkie pobolewanie za 3 dni wieczorem znacznie się powiększyło ! Po szybkiej wizycie u Urologa i wstępnych badaniach w tym również gruczołu krokowego - miałem przepisane 2 serie antybiotyku (Unidox) + przewiw zapalno-bólowe Nimisil (19 dni antybiotyk) Podczas kuracji zauważyłem poprawę Po kuracji ból wrócił nieco większy ale np przez 5 dni nie czułem nic a w 6 dzień np bolało i znowu powiększone lewe ( jednak ból już był w dolnej cząsci jądra ) - udałem się do lekarza na kontrole a z niej na USG gdzie stwierdzono żylaki powrózka nasiennego (do 4,5mm) Są dni , że jądra wyglądają powiedzmy normalnie ale czasami to lewe nie wygląda tak samo i się powiększa a z tym ból Czy jest coś na co miał bym może jescze zwrócić uwagę ? Mam 36 lat i dwójkę dzieci o płodność się nie martwię ! Czy takie objawy są normalne i ustaną ? (pobolewanie po zapaleniu) Pozdrawiam i proszę o poradę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości niestety, ale mogą występować po stanie zapalnym jądra jak też i w przypadku żylaków powrózka nasiennego i to długotrwale. Czasami w przypadku utrzymujących się dolegliwości w żylakach powrózka nasiennego tylko leczenie operacyjne może przynieść ustąpienie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź ! ale chciałem dodać moje spostrzeżenia - zdecydowanie lepiej czuję się po stosunku (jądra wyglądają w miare normalnie) myślę, że krew uchodzi wtedy z lewego - zostaje wypompowana !? drugie spostrzeżenie - moja praca jest siedząca mam brzuszek *) jest różnica jak np odepnę sobie sam guzik w spodniach i nie ma ucisku w pasie wtedy też jest w miarę OK ! Spotkałem się rownież z opinią, że w moim wieku raczej się tych operacji już nie zaleca (bo dzieci juz mam ) pozdrawiam SLY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×