Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy żołądka nasilający się po posiłku


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od kilku tygodni i wcześniej na przełomie maja,czerwca 2010 miałem podobne bóle zlokalizowane w okol.żołądka po lewj stronie promienujące wzdłóż pod żebrami.Największe nasilenie tępy ból znajduje się przy żołądku gdzie jest miejsce rozpoczęcia żeber.Najbardziej co zauważyłem boli po posiłku ale nie od razu lecz stopniowo.Pierwsze podejżenie mojego gastroentrologa to, że bóle może mieć związek z jelitami lub z zapaleniem żołądka albo na tle nerwowym.Wykonałem gastroskopie i kolanoskopie które nic nie wykazały.Wykonałem również szereg badań z krwi :amylaza( 58),lipaza(24,5),aspat(26),alat (33),glukoza (123),OB(07),bilirubina cał(0,6),cholesterol całk.(278),tróiglicerydy (161),HDL(66),LDL(180),morfologia ok.Czuje ciągły dyskomfort i uczucie niepokoju czy i tym razem w końcu przejdzie a być może nie, gdyż ma to np.związek z chorobą trzustki.Uzupełnie,że mam 41 lat, siedzącą prace za biurkiem co trzeci dzień pozwalałem sobie na spożycie wieczorem kilku piwek(4-6).Proszę o porade czy mam coś robić dalej czy poczekać aż samo przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości skoro nie mają podłoża organicznego (brak patologii w badaniu gastroskopowym i kolonoskopowym, jeszcze do rozważenia wykonanie USG jamy brzusznej) zapewne mają podłoże neuralgiczne czyli są spowodowane samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych. W takich przypadkach stosuje się tylko doraźnie leki przeciwbólowe i często leki uspokajające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×