Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jelita grubego i w dole biodrowym, wzdęcia, nudności i zgaga


Gość Klara

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Jakiś czas mam takie objawy jak: bóle w końcowym odcinku jelita grubego po lewej stronie, ból w lewym dole biodrowym, wzdęty brzuch,nudności, zgagę, bóle żoładka, zaparcia,sporadycznie zdarza się że wymiotuję po zjedzeniu mięsa drobiowego innego nie jadam bo mam wstręt od dzieciństwa, od dwóch dni dostaję gorączki wieczorem bez żadnej przyczyny a wczoraj zauważyłam stolec z bronzowym śluzem i domieszką krwi. Dodam, że mam 23 l i nie mogę pozbyć sie nadwagi pomimo, że nie jem dużo a napewnio nie jem tłusto. Wszystkie objawy przeze mnie wymienione nasilają się przed okresem i dochodzą jeszcze inne objawy jak: bóle miednicy po wypróżnieniu, bole odbytu i swędzenie odbytu, bóle w ledźwiach. Zastananawiam się czy mogę mieć chorobę Crohna, endometriozę czy raka jelita grubego.W mojej rodzinie tylko kuzynka ma chorobę Crohna, i wystepowała też choroba wrzodowa żołądka. Uprzejmie proszę o poradę na jaką chorobę mogą wskazywać powyższe objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą wskazywać i na patologię w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego jak i na patologię w zakresie jelita grubego. Być może to rzeczywiście choroba wrzodowa lub stan zapalny żołądka i/lub dwunastnicy oraz całkiem niezależnie zapalenie jelita grubego (różnego typu). Trzeba w tej sprawie najlepiej udać się na konsultację do gastroenterologa. Zapewne może okazać się konieczne wykonanie badań obrazowych typu gastroskopia i kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta nurse

W chorobie crohna typowym objawem jest chudnięcie.Jeśli objawy nasilają się przed okresem może to być endometrioza,którą jest ciężko zdiagnozować,ani usg ani TK tego nie wykaże.Proponuję na początku zrobić sobie badanie kału na krew utajoną,ewentualnie również w kierunku pasożytów.Krew może też pochodzić z żylaków odbytu,tym bardziej że pani pisze o świądzie odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×