Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki przeciwzakrzepowe przy złamaniu kostki


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Trzy tygodnie temu złamałem nogę w kostce stając na czubku buta-całym ciałem na jedną nogę i wykręcając stopę śródstopiem równolegle do podłoża.Na zdjęciu RTG widać rysę ok.0,5 cm.Na pogotowiu założono opatrunek gipsowy na 4 tyg. ,ale nie zapisano leków przeciwzakrzepowych.Wszędzie czytam, że tekie są zalecane.Moje pytanie:na ile poważne jest ryzyko zatoru, czy natychmiast pozbyć się gipsu?Jakie są symptomy?(nie mam ubezpieczenia zdrowotnego)Staram się codziennie zażywać pół Polopiryny.Mam spuchnięte śródstopie,zwiotczałe mięśnie łydki i przy zmianie pozycji czasem skurcze.Drugie:noga jescze trochę boli*Czy 4 tyg. gipsu to nie za mało?Czy 3 tygodnie po zdjęciu gipsu mogę biegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie:na ile poważne jest ryzyko zatoru, czy natychmiast pozbyć się gipsu? - ryzyko jest duże i nie należy pozbywać się gipsu tylko natychmiast włączyć zabezpieczająco heparyny drobnocząsteczkowe Jakie są symptomy?(nie mam ubezpieczenia zdrowotnego) - ból, obrzęk, zaczerwienienie, bolesność, zwiększone ucieplenie kończyny, powikłaniem może być zator płucny Drugie:noga jescze trochę boli*Czy 4 tyg. gipsu to nie za mało?Czy 3 tygodnie po zdjęciu gipsu mogę biegać? - gips zakłada się z reguły na 4-6 tygodni, po zdjęciu gipsu wykonuje się zdjęcie RTG kontrolne i decyzję w sprawie dalszego postępowania dokonuje się na podstawie zdjęcia kontrolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×