Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obfite krwawienia podczas oddawania stolca u młodej otyłej osoby


Gość justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać co może przyczyniać się do dość obfitych krwawień podczas oddawania stolca u tak młodego organizmu. Córka,urodzila sie otyla (4kg), nie spadla nawet na wadze tuz po urodzeniu.Do 5 lat była bardzo otyła 42kg, jednak po usunięciu z diety złożonych cukrów schudła 12 kg w ciągu 8 miesięcy. Od tamtej pory odżywiam ja odpowiednich proporcjach, nie przejada się, sama ma limit jedzenia, Nie podaje jej utwardzanych sztucznie tłuszczy, margaryn. Nie ma zaparć, jednak stolce są dość duże w moim mniemaniu, NIE bolesne,nawet kiedy krwawi, także nieregularne. Przerwy trwają czasem kilka dni 5 - 6. Waga córki obecnie jest 34 kg / 130 cm, choć przy jej ilości wysiłku fizycznego, wciąż nie jest szczupła. Nie mam pojęcia co hamuje jej metabolizm, nawet po przepisaniu saszetek Movicolu, nic się nie zmieniło.Próbowałam już chyba wszystkich sposobów jakie mogą jej pomoc, nic nie działa. Czy przyczyna może być poważniejsza?Czy może mieć jaka wadę przewodu w układzie pokarmowym czy hormonalnym. Miała testowany cukier, miała także TSH które nie wykazały nieprawidlowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak....mialem rowniez podobne objawy.....znaczy jesli chodzi o krew w stolcu........Mialem robione akie badania jak gastroskopia....kolonoskopia.....tomografie komputerowa....usg.....test na krew utajona...wlew doodbytniczy.....rektoskopie.....i nic nie wykazalo.....a krew byla.....i lekarze nie wiedza.....a krew jest....to jest dziwne....zalezy czy jakies badania juz miala czy nie....jak tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam regularni co 2-3 miesiace mocne krwawienie ale takie ze woda w kiblu jest czerwona i nie jest to kilka kropli. Miałem robioną kolonoskopie 2 x badanie palcem kilka razy i nic lekarze twierdza że to hemoroid krwawi ale tez tak na 100% pewni nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×