Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odbijanie, problemy z wypróżnieniem i przelewanie w jelitach a rak


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i czasami miałam od dłuższego czasu takie objawy jak odbijania i dyskomfort w brzuchu,ale to mijało. Jadłam dużo chipsów,frytek i słodyczy. Od piątku zmieniłam dietę na herbatki odchudzające,śliwki,jogurty i warzywa i wtedy dostałam dyskomfort w brzuchu,takie jakby ssanie. Później doszło odbijanie i problemy z wypróżnieniem tzn. niby codziennie się wypróżniam ale w małych ilościach i stolec jest dosyć cienki, taki jakby mokry. Dyskomfort w brzuchu nie mija: często mam odbijania, albo takie wrażenie że ma mi się odbić a nie może,pojawia się takie jakby kłucie,takie uczucie jakbym się miała wypróżnić a nie mogę,przelewania i takie jakby kopnięcie z lewej strony czasami. Dodam że po wypróżnieniu są ślady krwi na papierze. Czy to może być rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy raczej bezpośrednio nie wskazują na nowotwór jelita grubego. Niepokojący jest ślad krwi na papierze, ale zapewne jest związany być może z żylakami odbytu podrażnionymi zapewne przez rozwolniony stolec. Na pewno dobrze by było na jakiś tydzień przejść na dietę lekkostrawną. Jeśli to nie pomoże skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Być może konieczna okaże się kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×