Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w miejscu blizny po wycięciu torbieli włosowatej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

22 listopada 2010 miałem wycinaną torbiel wlosowatą. Rana została zszyta. Goiła się dobrze. Zamknęła się całkowicie (ostatnia mała dziurka) na przełomie grudnia/stycznia. Do tej pory pojawiają mi się bóle w miejscu wycięcia torbieli. Pojawiają się głównie w sytuacji kiedy jakiś czas posiedzę, wstanę i znowu siadam. Lekki ból potrafi się pojawiać również np. podczas napinana pośladków. Czy ten dyskomfort z czasem powinien zniknąć, czy lekkie bóle po takim zabiegu z racji miejsca mogą pozostać już do końca życia? do czasu całkowitego zamknięcia rany oszczędzałem się dosyć mocno tzn. ograniczałem leżenie i siadanie. Później starałem się już funkcjonować w miarę normalnie (oczywiście w granicach rozsądku) i zastanawiam się czy nie zrobiłem tego za wcześnie. Czy po takim czasie od operacji mogą zacząć korzystać z basenu? Czy golenie/depilacja okolicy krzyżowej zmniejszają ryzyko powtórnego pojawienia się torbieli, czy nie ma to związku z jej występowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dyskomfort z czasem powinien zniknąć, czy lekkie bóle po takim zabiegu z racji miejsca mogą pozostać już do końca życia? - takie bóle powinny powoli ustępować wraz z formowaniem się blizny, z reguły takie dolegliwości ustępują powoli, samoistnie w przeciągu kilku miesięcy Później starałem się już funkcjonować w miarę normalnie (oczywiście w granicach rozsądku) i zastanawiam się czy nie zrobiłem tego za wcześnie - myślę, że nie i nie jest to powodem obecnych dolegliwości Czy po takim czasie od operacji mogą zacząć korzystać z basenu? - tak Czy golenie/depilacja okolicy krzyżowej zmniejszają ryzyko powtórnego pojawienia się torbieli, czy nie ma to związku z jej występowaniem? - tak, zmniejszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×