Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ca recti susp. Adenocarcinoma coli


Gość M ze świętokrzyskieg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość M ze świętokrzyskiego

Witam, Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania wycinku z kolonoskopi: Ca recti susp. Adenocarcinoma G1 coli. Jakie są rokowania? I czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o tym wyniku badań? A także co się stanie bez operacji tego guza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rak złośliwy odbytnicy. Rokowania złe. Będzie chemioterapia. Konieczne będzie wycięcie odbytynicy i wyłonienie sztucznego odbytu. Bez operacji grozi za kilka lat przerzut - zwykle do wątroby i najczęściej wtedy jest już za późno na leczenie i chory kończy śmiercią w męczarniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M ze świętokrzyskiego

77-letni pacjent z ciężką biegunką, schudł 20 kg w ciągu dwóch miesięcy i z ciężką anemią 8.3 i wykrytym guzem złośliwym jelita grubego z naciekami na pęcherz i węzły chłonne. Lekarze nie chcą się podjąć operacji ze względu na rozległość guza, wychudzenie pacjenta i ciągłą biegunkę śluzową i anemię. Czy jest jakaś inna metoda zahamowania rozwoju tego guza, np. radioterapia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja już jestem 14 rok po operacji,umiejscowienie 10 cm nad odbytem-mam zespolenie,tak że uniknęłam stomii,czuję się świetnie,pracuję.najważniejsze jest to,żeby nie unikać lekarzy i badań jakie oni proponują.no i pamiętać o badaniach kontrolnych.życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha.serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirko , a jaki miałaś wynik 14 lat temu?? u mojego taty wykryto raka jelita 1 rok temu, nie miał tyle szczęścia co ty, guz był przy odbycie ma stomie , cały czas trzymam za niego kciuki ma 56 lat, jest po chemii i radioterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×