Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, ciężar i opuchlizna po artroskopii kolana


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 50lat jestem z nad morza. Pierwszą artroskopię miałam 24.09.2010 drugą 15.01.2011 Wypis ze szpitala : ROZPOZNANIE*zestarzałe uszkodzenie łąkotki w wyniku przebytego urazu lub oderwania(KOD ICD-10:M23.2) Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej kolana prawego.Chondromalacja rzepki kolana prawego. Zespół fałdu błony maziowej kolana prawego. CHOROBA ZWYRODNIENIOWA STAWÓW KOLANOWYCH[GONARTROZA](KOD ICD-10:M17) Przez dwa miesiące po pierwszym zabiegu brałam Glukozaminę , Flexus, Surgam, Fermathron-3-zast. Depomedrol 1-zast. ,25 zabiegów KRIO,PM. JONOFOREZA,WIRÓWKA,TERAPULS,ELEKTROSTYMULACJA. Kolano zdeformowane, boli przy chodzeniu - uczucie jakby pas ściskał mocno kolano coraz mocniej i mocniej,puchnie i dziwne uczucie ciężaru w kolanie 3kg ołowiu. Zrobiłam rezonans magnetyczny. Wynik badania MR * stan po częściowym uszkodzeniu więzadła rzepki od strony bocznej ok 1,5cm poniżej rzepkowego przyczepu,w tej lokalizacji widoczne zmiany bliznowate z odcinkowym pogrubieniem więzadła.Stan po częściowej resekcji rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej.W rogu tylnym łąkotki przysrodkowej zmiany degeneracyjne.Chondromolacja II/IIIstopnia na powierzchniach stawowych rzepki.Rzepka bez cech lateralizacji,ukształtowanie stawu rzepkowo-udowego prawidłowe.Wiazadła,łąkotka,chrząstki stawowe w normie. Po kolejnej artroskopii taki sam wypis i powrót boleści ,ciężaru i opuchlizny .Jest to zaledwie krótki czas po zabiegu ale już wiem,że ten ciężar ołowiu nie minął. Bardzo proszę o pomoc czy można określić co jest przyczyną tego ścisku i ciężaru? Odwiedziłam już kilku lekarzy i specjalistów - bez rezultatu. wszyscy rozkładają ręce-dodając, że zabiegi zostały wykonane poprawnie i każą czekać nie dając już zastrzyków bojąc się o spustoszenie w kolanie. Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem czy poradzilas sobie z bólem kolan. Ja mam podobne problemy. Wczorak dostalam zastrzyki depomedrolu w oba kolana. Nie moge chodzic, spać ani zejsc ze schodów. Chyba odrąbie sobie te nogi siekierą...bedzie mniejszy ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×