Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po treningu przy napinaniu mięśni brzucha


Gość Dawid15lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid15lat

Witam, pare dni temu miałem trening na hali, pierwszy od 2 miesięcy, pierwszy po przerwie zimowo-świątecznej, trener od razu zaczął z nami ciężkie ćwiczenia kondycyjne, mam kilka kilogramów nadwagi, wykonywaliśmy intensywne ćwiczenia, przewroty, skoki i biegi z obciążeniem (piłka lekarska i worki z piaskiem przy brzuchu), po treningu zaczął mnie boleć brzuch, początkowo byłem pewien że to tylko jakieś naciągnięcie mieśni czy coś w tym rodzaju ale minęły 4 dni a dalej odczuwam bóle, ból nie jest silny ale jednak doysć odczuwalny, nie czuję go cały czas tylko naprzykład przy wstawaniu z łóżka czy schylaniu się, gdy mieśnię brzucha są napinane, myślałem że to przejdzie po paru dniach ale się myliłem, ból choć słabszy nadal jest i to nie w jednym miejscu ale w kilku miejscach na brzuchu, po lewej stronie, po prawej troche, z dołu po lewej, pod lewym żebrem, koło pępka i nad nim, boję się że to przepuklina jednak nie pojawiło się żadne wybrzuszenie (jestem trochę otyły i mam *brzuszek* taki gruby trochę ale zauważyłbym jakieś wybrzuszenie a go nie widzę) i po za tym ból występuje w paru miejscach i tylko przy nie których pozycjach, nie ciągle, nie wiem czy to przepuklina czy coś innego, proszę o jakieś rady, bo narazie nie chce się udawać do lekarza tylko chcę się zapytać czy to co opisałem czy to coś groźnego jakaś przepuklina czy po prostu jakieś dosyć mocne naciągniecie ktore trwa pare dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy raczej wskazują na przeciążenie mięśni brzucha, które może niestety dawać dolegliwości nawet i ponad tydzień. Proszę odciążyć mięśnie brzucha na ten okres. Jeśli dolegliwości nie ustąpią zwrócić się z tym problemem bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×