Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do pracy po chorobie de quervaina


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero będę miała operowane ręce (najpierw lewa, potem prawa) na de Quervaina, więc nie wiem jeszcze... Dopiero co 1,5 m-ca temu miałam operowaną prawą rękę na zespół cieśni nadgarstka. Myślę, że zwolnienie dostanę na 2 miesiące na każdą rękę. Tyle przynajmniej dostałam po cieśni nadgarstka (z możliwością nawet przedłużenia o kolejny miesiąc...). Z tym że cały czas czuję dyskomfort w tej zoperowanej ręce (swędzenie szwu, lekki ból) - mam nadzieję, że po naprawieniu ścięgien kciuków będę szybciej dochodzić do siebie... A ile zwolnienia się zwykle dostaje po takim zabiegu? Czy to zależy od stanu ścięgien przed operacją (ja mam 4-krotnie pogrubienie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona a dlaczego nie zrobili ci od razu na tej rece co zcn to tego sciegna co masz chore? ja mam zcn w obu rekach plus cos ze sciegnami 3 i 4 palca i ortopeda mowil ze to od razu beda robic tzn najpierw wszystko na jedej rece potem na drugiej. gdzie mialas zabieg na zcn i jak dlugo czekalas?mialas pelna narkoze czy znieczulenie miejscowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małgośka

ja jestem po operacji prawej - w listopadzie 2009 r. i lewej - w grudniu 2009 r. ręki zcn. Uznano u mnie chorobę zawodową - jestem maszynistką (obecnie nie ma maszyn do pisania, ale pisałam w pracy na komputerze a wcześniej na maszynie do pisania. Niestety umiem pisać 10 palcami, a nie np.dwoma. Od paŹdziernika 2009 r. stwierdzono u mnie chorobę de Quervaina. Mam mieć operację najpierw prawej, póŹniej lewej ręki. Cały czas jestem na L-4 (którego ZUS nie respektuje, bo twierdzi, że mogę pracować). Mam blokady, bo nieraz ból jest nie do wytrzymania. Obecnie sprawa przeciwko ZUS-owi jest w Sądzie Okręgowym, ponieważ wystąpiłam o rentę na czas leczenia. Badało mnie już wielu lekarzy sądowych. Ostatnio orzecznik ZUS-u stwierdziła, że nie mam choroby de Quervaina, a te dolegliwości są od kręgosłupa szyjnego !!! (który też mam zniszczony - pracuję od 33 lat w pozycji siedzącej). Prócz tego stwierdziła, że nie ma takiego zawodu jak maszynistka, bo teraz nie ma maszyn do pisania!!! Nieporozumienie!!! Mimo jej opinii idę na zabieg, a póŹniej zajmę się kręgosłupem. Czasami mam już tego dość, tej walki z ZUS-em, ale nie poddam się i nie zniszczę sobie całkiem rąk. Na zabieg zapisałam się w ramach NFZ-tu w kwietniu 2011 roku, a termin mam na kwiecień 2012 roku w szpitalu, który ma dobrą renomę. ZUS nie płaci mi ani grosza od paŹdziernika 2010 roku, więc nie stać mnie na operację w prywatnej klinice. Pozdrawiam Cię Joanno gorąco. Ja mieszkam sama i daję radę, więc Ty też dasz radę. głowa do góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem studentka i pisze prace licencjacką. Zwracam się z serdeczna prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej entezopatii kończyny górnej (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, przykurcz dupuytrena, zespół de Quervaina itp) Ankietę prześle na poczte w razie wyrażenia zgody i ochoty i proszę o odesłanie gdyż nie ukrywam że będzie to dla mnie wygodniejsze :D z góry dziękuję :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam przeprowadzoną operację kciuka. Na szczęście wszystko już ok. Mogę polecić lekarza, który mnie operował. Przyjmuje w Krakowie jakby coś. Jan Paradowski a jego klinika to http://www.sport-med.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem studentką i piszę pracę dyplomową dotyczącą zespołu de Quervaina. Będę wdzięczna osobą z tym schorzeniem za wypełnienie mojej ankiety, znajdującej się pod adresem http://www.ebadania.pl/d461f9cf4d82d087  Serdecznie z góry dziękuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×