Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Linijna nadżerka w przełyku i gastritis chronica w żołądku


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem robioną gastroskopię z wycinkami. Moje objawy - mdłości, uczucie dyskomfortu w brzuchu, pieczenie języka i podniebienia, uczucie zmęczenia. Oto pełny opis badania. **W przełyku powyżej linii Z pojedyncza linijna nadżerka o długośći 3 mm. Bez ewidentnych endoskopowych objawów małej przepukliny rozworu przęłykowego przepony. Błona śluzowa żołądka umiarkowanie przekrwiona, obrzęknięta, bez zmian ogniskowych. Odźwiernik kształtny. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian. Pobrano liczne wycinki błony śluzowej z antrum i trzonu żołądka do badania hi-pat i na obecność HP. Diagnoza K21.0 Zarzucanie żołądkowo - przełykowe z zapaleniem przełyku K29.7 Zapalenie żołądka, nie określone Zalecenia Anesteloc 40mg 2x1** Wyniki bad hist/pat: *materiał z dwóch próbek antrum i trzonu żołądka: rozpoznanie antrum Gastritis Chronica zapalenie : 2 aktywność :0 zanik:0 metaplazja jelitowa :0 HP 1 trzon Gastritis Chronica zapalenie : 2 aktywność :0 zanik:0 metaplazja jelitowa :0 HP 1 * Bardzo proszę o przybliżenie wyniku badania, szczególnie hist/pat. Jak poważne jest to zapalenie i czy moje objawy odpowiadają tej jednostce chorobowej? Łykam od ponad dwóch tygodni Anesteloc 40 mg i nie widzę żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×