Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracający ból jąder po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem , jestem po operacji żylaków lewego jadra jakieś 3 lata temu , mam 20 lat , niestety operacja tak naprawdę do końca nie pomogła ponieważ ból co jakiś czas wraca , chodziłem potem do urologów , miałem usg i tak naprawdę ich zdaniem to faktycznie SA tam jakieś *małe* zylaczki ale ten płyn jest w odpowiedniej ilości i jadra są odpowiedniej wielkości choć moim zdaniem to kompletna bzdura bo lewe jądro jest zdecydowanie większe . Dodam że jak lekarz zalecił mi leki veneruton i bodajże dih to akurat nie bolało ale jak wspominałem wcześniej ból po pewnym czasie zawsze wracał . i teraz moje pytanie brzmi czy coś można na to poradzić ? czy znowu musi być ta operacja ? szczerze jestem bardzo sceptyczny do niej bo mam bardzo złe z tym wspomnienia bo cały dzień po operacji bardzo ale to bardzo bolało , Można to wykonać laserowo by właśnie nie było takiego zabiegu albo poleca Pan/Pani jakiś leki ? Naprawdę mam bardzo poważny problem z bólem i proszę o jakieś rady zważając że jestem młoda osoba i nie wiem jak tak dalej sobie poradzę . Bardzo proszę o odpowiedz , to dla mnie b.ważne . Z góry dziękuje . POzdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co może być podłożem tychże dolegliwości. Skoro urolodzy twierdzą, że wszystko jest w porządku z jądrami to nie zalecę odpowiednich leków czy sposobu postępowania skoro fachowcy nawet po bezpośrednim badaniu nie pomogli. Radziłbym kontrolnie wykonać USG jąder z oceną przepływu krwi w żyłach jądrowych. Być może po tym badaniu zostanie stwierdzona jakaś istotna patologia, która będzie wymagała odpowiedniego postępowania (np. wznowa żylaków czy też wodniak jądra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×