Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mnożenie polipów żołądka


Gość BEATA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam prosbę dziś dostałam wynik badania histopatologicznego , miałam robioną gastroskopie i wykryto mi polipy żoładka , rodzaj materiału z polipa ok. podwpustowej . Rozpoznanie : Gastritis chronica : zapalenie ++ aktywność + metaplazja + . Bardzo proszę o rozwiniecie wyniku . Dodam jeszcze że przy pierwszej gastroskopi miałam 3 popipy o średnicy 3 mm , a przy drugim badanu jest ich około 7 , dlaczego sie mnożą ? Mój lekarz nic nie wspomniał o wycięciu dlaczego ? czy polipy mogą przejsc w stan nowotworowy złośliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica : zapalenie ++ aktywność + metaplazja + - oznacza Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka Stopień nasilenia zmian od 0 do 3 plusów. Metaplazja oznacza zamianę jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały czyli żołądkowy w jelitowy dlaczego sie mnożą ? - takie polipy powstają właśnie na podłożu przewlekłego stanu zapalnego - jeśli opanuje się taki stan odpowiednio dobranymi lekami i dietą nie powinny powstawać nowe polipy - leczeniem powinien zająć się gastroenterolog Mój lekarz nic nie wspomniał o wycięciu dlaczego? - gdyż są to polipy łagodne powstałe na podłożu stanu zapalnego czy polipy mogą przejsc w stan nowotworowy złośliwy ? - raczej w żołądku dochodzi do tego niezwykle rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×