Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne na szyi i charakterze odczynowym


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat. Ostatnio nie chorowałem. Od dwoch lat mam powieszkone wezly chlonne na szyi po lewej stronie. Byłem rok temu na usg tych wezlow(prywatnie) oto opis: Gruczol tarczycowy bez odchylen. W obrebie szyji po stronie lewej, w polowie długosci za tylnym brzegiem miesnia mostkowoobojczykowosutkowego nieco powiekszone wezły chlonne o charaklterze odczynowym, wiekszy o wymiarach 22.5x10,5 powiekszony wezel chlonny widoczny w sasiedztwie niezmienionej slinianki podzuchwowej. Rok temu zauwazylem ze pod lewa pacha mam kuleczke wielkosci groszku. Czasami troszke pobolewa przy dotyku. Pisze bo dzis od rana po tym jak sie naczytalem o ziarnicy zaczela mnie swedzic skora na calym ciele. Rano zrobiłem badania krwi z rozmazem: WBC 5,6 REF. 4,8-10,8 RBC 5,83 Ref. 4,7-6,1 HGB 15,7 Ref. 14-18 HCT 50 Rrf. 42-52 MCV 86 Ref. 80-94 MCH 26,9 Ref. 26-33 MCHC 31,4 Ref. 31-36 PLT267 Ref. 150-400 Rozmaz krwi: Pałki 2% Ref. 3-6% Podzielone 56% Ref. 50-70% Limfocyty 37% Ref. 20-40 Monocyty 4% Ref. 4-8 Eozynofile 1% Ref. 1-3% Bazofile... Ref. 0-1% OB-4 Dodam ze od 3 lat mam problemy z zebami tzn czesto mi sie krusza(zapewne prochnica) mam 3 zeby wyleczone kanalowojednak kazdy znich co jakis czas mnie pobolewa, Nad jednym z zebow wyleczonych kanalowo wyszła mi rok temu kulka z ropa chyba, dentysta wyjal mi plombe otworzyl kanaly i po tygodniu kulka zeszla- wszystko ze mnie wyszlo. Zauwazylem ze w tym samym zebie znow mam taka twarda kulke nad zebem. Moze to jest przyczyna tak gdlugo utrzymujacych sie wezlow chlonnych? moze sa one juz zwapniałe?Dodam ze z zatok spływa mi czesto przezroczystko biala wydzielina. Jak np w nocy zjem czekolade to rano jak ja odchrakuje to jest koloru zjedzonego posilku w tym przypadku czekolady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×