Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha, wymioty, wzdęcia i dziwne stolce


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Od około trzech lat miewam problemy z żołądkiem. Na początku ból brzucha nie występowały, ale rano miewałem nudności i brak apetytu, które z czasem się nasilały. W późniejszym czasie doszły jeszcze poranne wymioty pieniste lub żółte. Miałem wiele badań krwi jednak nic niepokojącego niewykryły. Obecnie jestem pod opieką gastrologa. Przez rok przyjmowałem leki Gasec oraz Ursofalk, po których następowały czasowe poprawy, jednak pod wpływem stresu objawy zazwyczaj się nasilały. Przy posiłkach występowało też częste odbijanie. Miałem dwie gastroskopie w kilkumiesięcznym odstępie czasowym, które stwierdziły mierną ilość żółci w żoładku oraz zapalenie żołądka. Kilka dni spędziłem też w szpitalu gdzie miałem badania kału, moczu, krwi, test na tolerancje laktozy, USG jamy brzusznej i kolonoskopie (w celu wykluczenia zespołu jelita wrażliwego), które jednakże nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W ostatnim czasie nastąpiło znaczne polepszenie, odstawiłem również Ursofalk, jednak pojawiły się nowe objawy. Miewam wzdęcia, a także bardzo często jasne, smoliste lub ołówkowate stolce. Gazy o nieprzyjemnym zapachu. Czy może to mieć związek z odstawieniem tego leku? Lekarze nie za bardzo wiedzą co może mi dolegać, a sam zaczynam się trochę bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam coś podobne,nie wymiotuje,ale mam straszne problemy z brzuchem,po gastroskopii dostałem lek o nazwie Helicid. pomaga mi ale po dwóch opakowaniach branych regularnie. wtedy mam około miesiąca lub krócej spokoju i bóle wracają,i znowu tabletki...i tak w kółko.a mam dopiero 18 lat (za kilkanaście dni)*p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×