Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i blokowanie w kostce po skręceniu


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam Prawie 2 lata temu doznałem skręcenia w kostce, które nie było leczone specjalistycznie (stosowałem okłady - altacet,fastum). Od tego czasu gdy więcej czasu spędzam w ruchu noga daje się we znaki. Odczuwam ból w kostce i czasami noga w kostce jakby się blokuje tzn. ciężko ją tak naturalnie dobić do podloża (podczas chodzenia). Oprócz tego ruszając słychać takie strzelanie w kostce. Moje pytanie jest następujące. Czy jest możliwość dokonania jakiś specjalistycznych badań, aby ewentualnie wskazać jakiś powód dolegliwości i usunąć go ? Dodam, iż miałem wykonywane badanie USG - lekarz nie stwierdził nieprawidłowości, natomiast niewykonane zostało prześwietlenie. Chciałbym poradzić sobie z w/w dolegliwością ponieważ często jest dla mnie poprostu uciążliwa. Dziękuję z góry za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość dokonania jakiś specjalistycznych badań, aby ewentualnie wskazać jakiś powód dolegliwości i usunąć go ? - można oczywiście jeszcze wykonać RTG stawu skokowego, ale jeśli w USG wszystko okazało się być w porządku (a objawy jakie Pan opisuje raczej są związane z układem stawowym, a nie kostnym) to RTG zapewne też będzie prawidłowe - oczywiście trzeba by w tej sprawie jeszcze skonsultować się z ortopedą, który ostatecznie zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (być może leki i dieta wzmagające wytwarzanie płynu maziowego przez stawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo tyle że nie blokuje mi się kostka tylko strzela czasami.Stosuje preparat o nazwie MACA (indiańskie zioła) po 3 miesiącach leczenia pomaga już mniej strzela i nie odczuwam bólu,a poza tym po skręceniach kostki to prawdopodobnie normalnie wystarczy tylko leczyć to preparatami na odbudowe stawów i powinno pomóc a jak nie to do specjalisty,najlepiej ortopedy.Pozdrawiam jak się czegoś dowiem to dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam skrecona kostke ale minol miesiąc i mam jakas blokadę w kostce jakbj cos tam przeszkadzalo czj to normalne jak temu pomuc i czj z taka blokada mogę już isc d pracj po miesiacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×