Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Postępowanie przy żylakach powrózka nasiennego przed operacją


Gość tomek 21lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek 21lat

Witam, mam 21 lat i mam stwierdzone przez lekarza urologa żylaki powrózka nasiennego,usg potwierdziło żylaki, dostałem skierowanie na operacje, ale obecnie nie mam czasu na operacje. Dopiero za jakieś 7 miesięcy będe miał czas. Zylaki mam od dawna, po lewej stronie moszny, nie są jakoś specjalnie dokuczliwe, powiększają się po aktywności seksualnej, jądro lewe jest większe od prawego. Czy moge prosić o jakieś wskazówki jak powinienem się zachowywać do czasu operacji? tzn.czy np. powinienem nosić obcisłą bieliznę czy może luzne bokserki? prysznic zimny czy ciepły? unikać ruchu i aktywności fizycznej, a może przeciwnie - uprawiać jakiś sport? czy unikać aktywności seksualnej? Czy stosowanie preparatu z kasztanowca zawierającego escynę (albo innych preparatów działających vasoprotectivum) będzie pomocne czy też jest niepotrzebne? Czy stosować jakąś specjalną dietę etc. Chodzi mi o porady jak powinienem postępować do czasu operacji, na którą nie mogę sobie narazie pozwolić. ps. czytałem ze żylaki powrózka występują częściej u młodych ludzi- jak to można wytłumaczyć? czy poprostu z wiekiem u części mężczyzn zanikają? ps2. operacji się nie obawiam sie ,ale trochę boję się znieczulenia- jakiego jest typu-całkowite, czy częściowe? a jeśli częściowe to w jaki sposób następuje? czy np. poprzez zastrzyk w kręgosłup czy jakoś inaczej. Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosić o jakieś wskazówki jak powinienem się zachowywać do czasu operacji? tzn.czy np. powinienem nosić obcisłą bieliznę czy może luzne bokserki? - raczej obcisłą, aby jądra nie zwisały prysznic zimny czy ciepły? - zimny unikać ruchu i aktywności fizycznej, a może przeciwnie - uprawiać jakiś sport? - sporty tak, ale nie powodujące zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej (np. podnoszenia ciężarów) czy unikać aktywności seksualnej? - nie trzeba czytałem ze żylaki powrózka występują częściej u młodych ludzi- jak to można wytłumaczyć? czy poprostu z wiekiem u części mężczyzn zanikają? - występują w każdym wieku tylko starsze osoby z takimi problemami już nie zgłaszają się do lekarza operacji się nie obawiam sie ,ale trochę boję się znieczulenia- jakiego jest typu-całkowite, czy częściowe? a jeśli częściowe to w jaki sposób następuje? czy np. poprzez zastrzyk w kręgosłup czy jakoś inaczej - jeśli zabieg będzie wykonywany metodą klasyczną to znieczulenie zapewne będzie przewodowe czyli zastrzyk do kręgosłupa - jeśli metodą laparoskopową to będzie znieczulenie ogólne czyli całkowite uśpienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×