Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienia w przyczepie ścięgna głowy mięśnia brzuchatego łydki


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem . Zmagam się z kontuzją już dłuższy czas . Byłem u wielu specjalistów w Poznaniu oraz Zielonej Górze i niestety nie do końca mam postawioną diagnozę . Mam zrobione badanie USG , którego treść brzmi : - Drobne , bezpostaciowe zwapnienia w przyczepie ścięgna początkowego głowy bocznej m. brzuchatego łydki , najprawdopodobniej o charakterze początkowym zmian entezopatycznych . Obrzęku , przekrwienia nie stwierdza się . - m. podkolanowy , dwugłowy uda prawidłowe - róg tylny LM bez cech uszkodzenia Miałem dłuższą przerwę bez treningu ale teraz postanowiłem wrócić i grać z bólem czy to dobre rozwiązanie czy może nie ?? jakie są sposoby leczenie , czy spotkal się Pan z tego typu urazem ?? Bardzo proszę o odpowiedź bo każda informacja jest dla mnie cenna *) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie najlepiej skonsultować się z poradnią rehabilitacyjną. Tam lekarz rehabilitacji zaleci odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne oraz ćwiczenia. Dopiero po przejściu takich zabiegów i ćwiczeń można ewentualnie wrócić do czynnego uprawiania sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem juz mase takich zabiegów , oraz wszystkie możliwe zabiegi w przychodniach ( laser , magnetronik itp . ) nic nie pomagało . Starałem się nie trenować i po przerwie około 2 mieśięcy tez nie chciało przestać . Mam nawet wkładki ortopedyczne , które miały mi pomóc ale bez skutku . Naprawde starałem się wyleczyć ale nie mam już na to sposobu :/ . Stosowałem tez maści i to raczej była strata pieniedzy tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×