Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontrola USG licznych torbieli w piersiach


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

ja równiez mam torbieliki na piersiach ktore powiekszają się przed miesiączką ,a po niej zmniejszają się.ostatnio lek.przepisał mi tabl.anty.yasminelle i zastanawiam sie czy one mi pomogą?piersi mi urosly z mis.b na d no i podczas brania tych tabl.mialam udezeniia ciepla,dusznosci i strasznie sie pocilam jak kobiety przy menopalzie.wiec mam pyt.czy mam je dalej brac czy trzeba je zmienic?czy mozna przepisac tabl.anty bez badan hormonalnych?Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zastanawiam sie czy one mi pomogą? - powinny wiec mam pyt.czy mam je dalej brac czy trzeba je zmienic? - z reguły takie dolegliwości ustępują po 2-3 opakowaniu, więc raczej należałoby je nadal zażywać czy mozna przepisac tabl.anty bez badan hormonalnych? - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam 23 lata i zauwazylam, ze na moich piersiach po przyduszeniu mozna wyczuc liczne guzki. zastanawiam sie czy to torbiele czy moze cos powazniejszego? dodam, ze mam male piersi. zapisalam sie juz na wizyte do ginekologa, ale wizyta dopiero za 2 miesiace! czy ktoras z was zauwazyla u siebie podobne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Marala. Pewnie jeszcze nie rodziłaś, a u *nieródek* piersi mają taką guzkowatą strukturę z natury. Czujesz gruczoły mlekowe. Jeśli masz niewielkie, to tym bardziej są one wyczuwalne. Profilaktyczne badanie nie zaszkodzi, ale sądzę, że nie masz się czym martwić. Ja też czuję takie grudki pod skórą piersi. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 35 lat,w poniedziałek tj.23 Kwietnia 2012r, robiłam USG.lekarz powiedział mi że jest sporo torbieli maleńkich w obu piersiach ,ale to nic złego i mam przyjść na następne USG za około pół roku,to nie są zmiany złośliwe ale trzeba je kontrolować i badać się samemu.Bardzo dużo młodych kobiet ma takie zmiany ,dziewczyny nie bójcie się ,dbajcie o siebie i namawiajcie koleżanki do badań bo to że jest się młodym nie oznacza że nic się nie dzieje.Podobno prawda że tabletki antykoncepcyjne pomagają *rozbić*te torbieliki...14 Maja mam wizytę u onkologa z tymi wynikami mojego USG.Napiszę wtedy co mi lekarka powiedziała,może w ten sposób uspokoję nie które dziewczyny.Pozdrawiam Jo35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 42 lata od 2 lat walczę z polipami w macicy i torbielami w piersiach. 2 lata temu miałam usuwany polip, po kilku miesiącach zauważyłam guz w piersi, okazało się, że to torbiel i mam ich więcej w obu piersiach. Co pół roku miałam kontrole i teraz znów torbiele się powiększyły więc mam skierowanie na onkologie, a do tego wszystkiego znów pojawił się polip w macicy, który lada moment znów usunę. Dziewczyny głowa do góry- trzeba walczyć, nie zaniedbywać się, kontrolować swoje zdrowie i usuwać wszystkie te zmiany, aby nie przerodziły się w nic poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×