Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana przy prostowaniu i zginaniu


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu odczuwam ból przy prostowaniu i zginaniu kolana. Kiedy prostuję nogę słychać charakterystyczny trzask który sprawia lekki ból. Kiedy noga jest całkowicie prosta i napnę mięśnie również boli mnie kolano. przy chodzeniu nic nie odczuwam. Ból przychodzi na chwilkę i przechodzi jest do zniesienia, gorzej jest przy klękaniu, kucaniu i siadaniu. babcia powiedziała mi ze mogę mieć uszkodzoną łękotkę. Tylko ze przy uszkodzonej łękotce podobno jest potworny ból którego aż w takim stopniu nie odczuwam. Co mi tak naprawdę może dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie udać się na konsulatcję do ortopedy. Mnie trudno bez bezpośredniego badania stwierdzić co może być podłożem tych dolegliwości. Być może to uszkodzenie więzadeł stawu kolanowego, a także i może łąkotki. Może konieczne okaże się USG kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem,od około 2 miesięcy mam niesamowity ból w kolanie ,jak siedzę to nic nie boli ale jak wstaję to dopiero odczuwam silny ból,jak klęczę także mam problem ze wstaniem,w nocy budzę się z bólu i ta noga bardzo często drętwieje przeważnie w nocy.Proszę o pomoc i radę czy muszę zgłosić się do lekarza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przyczyn może być mnóstwo. Nie jest powiedziane, że przy uszkodzonej łąkotce jest silny ból, zależy w jakim stopniu jest uszkodzona. Trzeba po prostu zbadać dokładnie kolano, czyli na początek wykonać odpowiednie testy stawowe, miesniowe itp. Jeśli testy wskażą na uszkodzenie struktur stawowych badz miesni, należy zrobić badanie obrazowe w zależności od tego co bedzie konieczne rtg, usg, rezonans. Jeśli bedzie to wynikało z zaburzeń biomechanicznych stawu, czyli np nieprawidłowej pracy miesni, ułozenia rzepki, itp należy zacząć od odpowiedniej fizjoterapii. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielcy znawcy. Podstawą jest zapytać co sie stało ze boli, czy jakaś kontuzja spowodowana sportem = jaki,? czy samo z siebie. wiele czynników sie składa co do łękotki czy naciągniętych więzadeł itd. jestem zwykłym młodym człowiekiem 25 lat zajmującym się transportem drogowym, tylko ze miałem duzo kontuzi i wiem jakie sa pytania od lekarza, dlaczego łękotka a nie miesien 2 głowy itd swoją droga snowboard, motocross, piłka nozna, kiedys sztuki walki i to po wiele lat z mega zajawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martaPOSZKODOWANAgłupotą

hm.. z tego co ja zauważyłam, to jest łękotka, z tym że jeszcze aż tak cię nie boli, bo ja mam ból niesamowity, przy leżeniu (kolano w kącie 90stopni) nie umiem go wyprostować do góry, ból już jest tak silny że po schodach ledwo co... i czuję jakby to był ból kostny od wewnętrznej strony kolana. AHH i dodam że strzelają mi ale już uuu od ponad 6 lat, w usg 7 lat temu coś z mięśniem czworogłowym i ćwiczenia, ale byłam tylko dwa razy, niestety, bo teraz bardzo żałuję, jeśli masz możliwość to koniecznie USG i jazda na rehabilitacje!! a co do wysiłków to pamiętaj że jak boli Cię przy jakimś ćwiczeniu to informuj kiedy i jak mocno!!! GLUKOZAMINA!!!! mi odrobinę pomaga (tylko odrobinę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli w kolanie przy zginaniu, np. jak kucam albo dluzej siedze (ok. 1-2 min.) w jednej pozycji przy zgiętym kolanie. Pozniej nie mogę go wyprostować żeby nie odczuwać przeszywającego bolu i slychac charakterystyczne strzelanie przy zginaniu. Z początku myslalam ze to od sportu (jazda konna) i faktycznie pierwsze bole zaczely się jak jezdzilam ale później miałam polroczna przerwę w jezdzeniu a bole i ta się nasilaja Teraz jest problem bo zamierzam wrocic do jezdzenia ponieważ wiaze to z moim przyszlym zawodem. Mam dopiero 20 lat i niechcialabym być ograniczana w tej kwestii. Jest możliwe ze sobie cos uszkodziłam? Mam nadzieje ze da się to jakos wyleczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy jak Agata, która wspomina o jeździe konnej. Również mam 20 lat, ale kolana bolą mnie od zawsze. Od dziecka uprawiałam dużo sportu, a przede wszystkim bieganie i już wtedy kolana mnie niesamowicie bolały nawet przy rozgrzewce... nie wspomnę o samym treningu. Przysiady to katorga, ból przy wykrokach to chyba jakaś kara za grzechy, siedzenie przy biurku z nogami ugiętymi do kąta 90 stopni jest męczarnią, a dłuższe podróże samochodem/autobusem to istne tortury. Jeździłam po lekarzach, ale nikt mi nie mógł pomóc, tylko jakieś tablety na smarowanie za 100 zł, cudowne napoje budujące maź stawową itd. Pomaga na krótko. Bardzo chciałabym ćwiczyć na siłowni i więcej się ruszać, ale aż płakać mi się chcę, kiedy myślę sobie, że będę musiała cierpieć nie z wycieńczenia ale przez te cholerne kolana. Czuję taką bezsilność... nie wiem co mam robić i jak to wyleczyć. Jestem w stanie naprawdę dużo dać za to, by być zdrową osobą i móc dawać z siebie wszystko podczas treningów. Jeśli ktoś zna dobrego lekarza, który może mi pomóc, będę dozgonnie wdzięczna. To jest do mnie kontakt: kontakt.ver@gmail.com Proszę tylko o poważne wiadomości z rzeczywistymi poleceniami. I tak zawsze sprawdzam opinie o danej osobie/produkcie/firmie, więc proszę o nie marnowanie mi czasu, bo i tak zawsze sprawdzam czy nie ma gdzieś przekrętu. Dziękuję z góry i pozdrawiam, ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi specjaliści od kolan przyjmują w przychodni medycyny sportowej w Warszawie . między innymi dr Światłowski. Wizyta tam nie jest tania , ale inni lekarze ze swoja wiedzą o kolanach. mogą im buty czyścić . To wcale nie znaczy że wyleczą Cię ze wszystkich Twoich dolegliwości , ale są zdecydowanie najlepsi w tym temacie. Powodzenia. R.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam 21 lat i od dłuższego czasu mam problem z lewym kolanem , boli mnie przy zginaniu , klękaniu , kucaniu , prostowaniu , mając nogę zgiętą w kolanie siedząc ból czasami jest silny , że muszę wyprostować nogę , często są to rwące bóle które naprawdę mnie bolą , momentami gdy klęczę pracując i chcę się wyprostować ból w kolanie się nasila do dużego stopnia i czasami naprawdę jest bardzo uciążliwy i mam problem wstać , boli jakby zewnętrzna strona kolana , może mi ktoś powiedzieć co jest tego przyczyną ?? z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 16 września uległam wypadkowi samochodowemu, w szpitalu spędziłam 5 dni niestety lekarze pomimo uwag co mnie boli, stwierdzili jedynie, że tak będzie po takich urazach. Od 6 tygodni chodzę na rehabilitację, ręka plus kolano. Na całe szczęście z ręką nie ma już większych problemów. Kolano niestety z dnia na dzień co raz bardziej mnie boli. Początkowo ból był tylko przy chodzeniu po schodach. Teraz boli cały czas choć nie forsuję go w ogóle, nie ważne w jakiej pozycji jest. Ponadto obrzęk całej rzepki wzwyż. Oprócz bólu odczuwam pieczenie, w ostatnich kilku dniach jest to na tyle uciążliwe, że nie mogę zasnąć. Jedynie badanie jakie mam to rtg, jak na razie lekarze mnie tylko odsyłają od jednego do drugiego specjalisty. Proszę o poradę co mam robić. Przesyłam linki do moich zdjęć rtg: http://img703.imageshack.us/img703/8400/ymok.jpg http://img849.imageshack.us/img849/7780/7shs.jpg Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz! Mam takie same dolegliwości jak ty, tylko że z nie jednym kolanem, lecz z dwoma... Ból się nasilił. Nie byłam jeszcze u lekarza. A może ty byłeś? Jeśli tak, to powiedz proszę, jaka była diagnoza i dalsze leczenie. Bardzo proszę o pomoc :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dzieckiem (10 lat) Córkę boli kolano wyłącznie przy zginaniu i prostowaniu. W ciągu dnia normalnie biega, bawi się i nie odczuwa żadnych dolegliwości. nie ma opuchlizny, zaczerwienie i w ogóle nic nie widać. Tylko gdy ja pytam czy boli mówi, że przy zginaniu i prostowaniu .Trwa to od tygodnia,od trzech dni robię jej okłady z altacetu. Ortopeda nie jest pewien co to jest, naciągniecie boczne wiązadła czy coś takiego. Proszę o jakieś sugestie, bo zaczynam się martwić, a mała uprawia sporo sportu więc każdy dzień bez aktywności fizycznej bo dla niej męka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktoria

Witam Mam 12 lat i podobnie jak niektórzy mam problemy z lewym kolanem. Nie mogę chodzić po schodach prostować nogi i zginać jej z początku myślałam , że zaraz mi przejdze , ale na wieczór było gorzej. Jeśli ktoś domyśla się co mi dolega proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobne problemy z lewym kolanem co Mariusz. Ból nie dokucza mi systematycznie, ale czasami. Takie ataki *falowe*. Sam ból kojarzy mi się z *suchym* nierozciągliwym, konopnym sznurkiem, który jest w moim kolanie zamiast ścięgna. Mogę chodzić, truchtać, ale nie mogę zginać kolana. Mam kłopot z klękaniem, wchodzeniem po schodach, wchodzeniem do samochodu. Zauważyłam , że dokucza mi ból gdy siedzę i muszę mieć dłużej zgiętą nogę pod kątem 90st. Zauważyłam też, że ból pojawił się właśnie gdy długo a raczej baardzo dłuugoo siedziałam przed komputerem. Wtedy też drętwiała mi noga. Myślę, że do bólu przyczynia się też moja nadwaga. Ponieważ nie mogę robić przysiadów *rozgrzewam* kolano ćwicząc *krążenia* kolan. Robię to początkowo dość wolno, po czym stopniowo przyspieszam - mi to pomaga. Słyszałam, że na stawy, pomocne jest jedzenie galaretek, ale niekoniecznie tych słodkich. Ponoć jedzenie galaretki z nóżek czy łapek kurzych bardzo pomaga, bo chodzi o wspomaganie chrząstki stawowej (?) Jeśli ktoś potrafi zdiagnozować to co nas trapi to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel

Witam, wiele opisów urazów kolana znajdziecie na http://wprawiamywruch.pl . Jeśli boli przy siedzeniu, może to być tzw. *kolano kinomana*, czyli stan zapalny w stawie rzepkowo-udowym - pisali o tym niedawno. Poza tym jest wiele struktur, które mogą boleć w kolanie, np. łąkotki, rzepka, więzadła (krzyżowe lub rzepki). Najlepiej i tak nie szukać na własną rękę i nie pytać na forach, bo wiele urazów jest podobnych i samemu trudno zdiagnozować, co uległo uszkodzeniu. Tylko specjalista potrafi rozróżnić dwa urazy dające podobne objawy. Specjalista, czyli dobry ortopeda lub fizjoterapeuta. Tylko fakt, nie jest łatwo takiego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich 1 maja uszkodzilem sobie lekotke w kolanie i zablokowalo mi noge ze nie moglem prostowalc i tak chodzilem do zabiego czyli 2 miesiace i nadal po artroskopi nie moge dalej do konca wyprostowac lekarz powiedzial ze w kolanie wszystko w porzadku lekotka zostala przyszyta po zabiegu minelo 5 dni i mam takie pytanko czy to sa zastane miesnie czy cos znowu z kolanem?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tydzień temu miałem artroskopie kolana szyto mi lekotke przysrodkowa bo blokowała mi wyprost kolana i minol ten tydzień,nic sie nie zmienia ciągle mam kolano zablokowane i boli mnie przy probie wyprostu czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iza, 19 lat.

Witam, od jakiegoś czasu pobolewało mnie kolano, np podczas siedzenia, kiedy było zgięte pod kątem 90 stopni, lub kiedy wstałam rano. Rwało dość specyficznie, kiedy schodziłam po schodach. Ale w tamtej chwili wystarczało mi je tylko rozruszać, czyli zgiąć i wyprostować. Z biegiem czasu ból zaczął się nasilać. Obudziłam się właśnie z bólu. Nie mogę zgiąć kolana, bo to jest nie do zniesienia. Nie mam obrzęgu. Ale boli mnie okropnie, gdy dotykam od razu nad kolanem. Czuje jakby ból rozrywał mi całą nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 12 lat od kilku misięcy boli mnie lewe kolano z niczego nie spadłem ani nic tym rodzaju najpierw bolało strazniue teraz troche przezło ale nie moge do końca yprostowąc bo mam silny promieniujący ból i przy napinaniu mieni przy kucaniu mocno mi trzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×