Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa lat 66

Bóle trzustki po resekcji woreczka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa lat 66
13 lat temu miałam usunięty woreczek żółciowy ,wcześniej przez okres 2 lat diagnoza lekarza brzmiała *chroniczne zapalenie trzustki*.Objawy :silny ból,ciągłe biegunki.Tramal bez efektu,kreon po pewnym czasie wywołał wymioty żółcią.Poraz kolejny zrobione usg wykazało kamienie.Ich usunięcie zniosłam bardzo dobrze.Wszystkie poprzednie objawy ustąpiły.Od miesiąca nękają mnie biegunki .Stoperan,węgiel i tp.mam wrażenie ,że nawet wzmagają.Efekt krótkotrwały.Od tygodnia wyrażnie czuję *głuchy* ból w okolicy trzustki*ustępujący,nie mający związku z jedzeniem,bo nawet odczuwam go w nocy.Często mam mdłości i boli mnie głowa.Cukier średnio 130.Brałam metformaks.Nigdy nie piłam i nie piję alkoholu.Proszę o radę,myślę o najgorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość haemophilus
Dobrze było by zrobić badanie usg jamy brzusznej oraz badanie lipazy, amylazy. Ten cukier mierzony jest po jedzeniu? Czy na czczo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 66
Dziękuję za podpowiedż,cukier na czczo 130,ale również po jedzeniu ,po kilku godzinach tyle samo lub odrobinę mniej np.120-125.Najwyższy był 156.Po metformaksie bolały mnie kolana,łokcie i nadgarstki.Jak zaczęły boleć już palce u rąk,to zaprzestałam zażywania.Dziwne.,bo poziom cukru taki sam.A bóle ustąpiły.Po świętach przeprowadzę badania wg wskazówek.Zyczę *Wesołych Swiąt*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asia
od grudnia męczą mnie takie objawy jak biegunka i nudności. Szczególnie po jedzeniu.. Miałam robione takie badania jak gastroskopia, badanie na pasożyty i nic. Jedyne co mi wyszło to z usg. Początki kamicy w woreczku żółciowym. czy te objawy mają związek z tym. proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia
Również brałam metformaks i wystąpiły podobne objawy.Po raz pierwszy nie przeczytałam ulotki,a w niej są te powikłania opisane.Proponuję zapoznać się z lekturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×