Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty do wątroby po amputacji piersi


Gość Ziuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jakie będzie leczenie gdy jestem po amputacji piersi i po pięciu latach okazało się w wynikach, że prawdopodobnie są przeżuty do wątroby? Moje wyniki - TK, USG jamy brzusznej, RTG klatki i markery: wątroba niepowiększona, na granicy segmentu 4a, 4 oraz segmentu 1 wątroby owalna zmiana ogniskowa nieznacznie hypodensyjna przed kontrastem 65x45 mm, po kontraście nieznacznie wzmocniona. Prawdopodobnie typu meta. Podobna zmiana w segm. 4a przylega do przedniej części opisanej powyżej - 14mm, i w segmencie 2 zmiana o podobnym charakterze - 11 mm. W segmencie 7 torbiel - 15 mm. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez zmian ogniskowych, drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe niweposzeżone, trzustka, śledziona, nadnercza niepowiększone. Nerki o prawidłowej budowie i położeniu z dwoma torbielami korowymi 11mm i 10mm. Poza tym nerki bez zmian ogniskowych UKM i moczowody nieposzerzone, wydzielanie po kontraście w obu nerkach prawidłowe, jednoczasowe. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych. Nadprzeponowe segmenty płuc bez patologii. RTG klatki piersiowej - płuca i cień sercowo - naczyniowy w badaniu bez zmian. W objętych badaniem częściach kostnych nie uwidoczniono zmian. Markery - AFP 3,94 ng/ml, CEA 2,90 ng/ml. Proszę o odpowiedż i radę. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze musisz szybko zbadac te zmiany na watrobie.moze sa to przezuty a to nie wrozy nic dobrego.ja mam goza na nerce i tez ciagle zyje w strachu.teraz nawala mnie cos pod lopatka piecze i boli.ide na badania zeby wykluczyc przezuty np na pluca robie tez badania kregoslupa.tak ze nie zaniedbuj i nie sugeruj sie tym co tu pisza tylko zasowj do dobrego specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×