Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzezanie a impotencja i rak prostaty


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno temu na jakiejś anglojęzycznej stronie (nie pamiętam dokładnie jakiej) przeczytałem, że mężczyźni obrzezani mają częściej skłonność do impotencji niż nieobrzezani - czy to prawda? Chciałbym również poznać Pana stanowisko na temat tego, czy obrzezanie zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty (spotkałem się z tym stwierdzeniem wielokrotnie) - jeśli tak, to prosiłbym o krótkie uzasadnienie jeśli można. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda? - nie czytałem w żadnej fachowej literaturze naukowej, aby obrzezanie miało związek ze zmniejszeniem potencji Chciałbym również poznać Pana stanowisko na temat tego, czy obrzezanie zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty (spotkałem się z tym stwierdzeniem wielokrotnie) - jeśli tak, to prosiłbym o krótkie uzasadnienie jeśli można. - ma wpływ na zmniejszenie występowania raka żołędzia (tak ewidentnie na ten temat mówi literatura i badania naukowe), ale na pewno nie raka prostaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 4 dzień po zabiegu licząc od dnia wykonania zabiegu i mam zwody poranne i nocne bolesne bo to zwierzę ale cewka mnie swędzi nie wiem czemu być może ze żołądź poraz pierwszy na świat wyjrzała. Bo mialem stulejkę i zalupek wada wrodzona. Moim zdaniem jesli przyczyna nie jest medyczna do usuwania napletka to lepiej nie usuwac bo i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×