Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odbijanie gazów z przełyku i ból w mostku po plastyce wpustu żołądka


Gość Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 25 listopada mialemprzeprowadzona plastyke wpustu zoladka(przelykowo zoladka)- 44.652 oraz fundoplikacje sposobem Nissena(lapraskopowo)-44.673 na przepukline rozworu przelykowego Po operacj imialem silne bole w klatce piersiowej i jamie brzusznej bralem leki przeciewkbolwe. Bole stopniowo sie zmniejszaja ale jeszcze nie zanikly,po operacji mam silne wzdecia i zatwardzenia.Przyjmuje Debrtin, Metolocopramidum,Espumisan, leki rozluzniajace stolec, czopki. W dalszym ciagu cierpie na odbijanie gazow z przelyku oraz oduczuwam takie same bole jak przed operacja w okolicach mostka. Co jakis czas musze przyjmowac Nospe ktora najlepiej mi pomaga. W zwoazku z tym mam pytanie czy te dolegliwosci beda sie jeszcze dlugo utrymywaly i czy sa one typowe dla tej operacji?? Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim a te dolegliwosci nie pozwola mi wrocic do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwoazku z tym mam pytanie czy te dolegliwosci beda sie jeszcze dlugo utrymywaly - takie dolegliwości po takim zabiegu czasami utrzymują się nawet i około 3 miesiące i ustępują stopniowo w sposób bardzo wolny i czy sa one typowe dla tej operacji? - tak, to bardzo typowe objawy świadczące o dostosowywaniu się górnego odcinak przewodu pokarmowego do nowych warunków anatomicznych stworzonych przez zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×