Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielki na najądrzu po usunięciu żylaków powrózka nasiennego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój mąż miał 12 października 2010 r. zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego (lewego), była to metoda tradycyjna (cięcie). Wcześniejsze badania nasienia wykazywały oligoasthenoteratozoospermię :( Na kontroli po zabiegu byliśmy u urologa dwukrotnie, pierwszy raz po miesiącu od zabiegu i drugi raz wczoraj po niespełna 3 miesiącach. Mąż od czasu do czasu skarży się na piekący ból w okolicy rany (dr stwierdził, że może tak być ponieważ pod spodem (w środku) jest blizna która ciągle *pracuje* i przy jakimś np. gwałtownym ruchu, wysiłku fizycznym może boleć). Martwi mnie natomiast to, że po zabiegu powstały na najądrzu cystki (torbielki), ale niestety nie wiem jakiej są wielkości, w każdym bądź razie dr kazał tylko obserwować czy się nie powięszają itp... Po zrobieniu usg stwierdził, że żylaki w okolicy powrózka nasiennego się zapadły, natomiast widać jeszcze poszerzone żyły w okolicy najądrza (chyba tam gdzie są te cystki), choć nie jestem pewna czy dokładnie tak dr powiedział. Czy to co opisałam wskazuje na jakieś nieprawidłowości i czy rzeczywiscie nie ma powodów do zamartwiania się? Kiedy najlepiej powtórzyć badanie nasienia? Dziękuję bardzo za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co opisałam wskazuje na jakieś nieprawidłowości i czy rzeczywiscie nie ma powodów do zamartwiania się? - nie, przebieg pooperacyjny jest typowy i nie ma powodu do niepokoju, takie drobne torbielki na najądrzu są dość typowe po tego typu zabiegu i nawet jest szansa, że same się wchłoną, a nie powiększą Kiedy najlepiej powtórzyć badanie nasienia? - kontrolę nasienia najwcześniej można przeprowadzić po około 3 miesiącach od zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×