Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból i gorączka po chirurgicznym usunięciu paznokcia i zaropiałej skóry


Gość jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 dni temu miałam usunięty paznokieć wraz z fragmentem zaropiałej skóry. Stan zapalny zrobił się po tym jak krzywo obciełam paznokieć. 14 dni próbowałam wyleczyć to za pomoca maści niestety nie pomogło, dlatego udałam się do chirurga. Chirurg zdecydował o usunięciu paznokcia. Po zabiegu wystąpił bardzo silny ból i trwa nadal, 2 razy na dobę jem ketonal 100mg niestety ból mimo tego jest bardzo silny. wczoraj dostałam gorączki 39C, znajomy pediatra przepisał mi antybiotyk *na wszelki wypadek* zinat 500mg. Nie potrafi mi jednak odpowiedz na pytanie czy rana sie dobrze goi i czy moje objawy są normalne. Szukałam wszedzie informacji czy taki silny bol i gorączka po takim zabiegu są normalne. Wizytę u chirurga mam dopiero za 5 dni i chciałabym dowiedzieć się czy te objawym ( gorączka i bardzo silny ból) powinny mnie niepokoić, czy być może są normalną reakcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie udać się szybciej na konsultację do chirurga. Takie objawy mogą świadczyć o rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego i zakażenia. Nie są to normalne objawy po tego typu zabiegu. Chirurg musi obejrzeć ranę i zadecydować o odpowiedniej antybiotykoterapii i leczeniu miejscowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×