Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenoma tubulare mucosae intestini crassi cum dysplasia epithelii gradus minoris


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku wycinku pobranego podczas kolonoskopii. Adenoma tubulare mucosae intestini crassi cum dysplasia epithelii gradus minoris. M-8211/0. Ponadto proszę u udzielenie mi porady. Mój mąż choruje na chorobę Chrona-Leśniewskiego. Zażywa jedynie codziennie Azathioprine 50. Czy w celu leczenia tej choroby potrzebne jest leczenie typu szpitalne więcej farmaceutyków? Jakąś specjalną dietę trzeba stosować? Martwi mnie zwiększona ilość oddawania stolca ok 3 razy dziennie, czy to oznacza pogorszenie choroby? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adenoma tubulare mucosae intestini crassi cum dysplasia epithelii gradus minoris. M-8211/0. - oznacza Gruczolak cewkowy śluzówki jelita grubego z dysplazją (zaburzenie różnicowania się komórkowego) nabłonka stopnia małego (numer po M oznacza kolejny numer badania histopatologicznego) Czy w celu leczenia tej choroby potrzebne jest leczenie typu szpitalne więcej farmaceutyków? - jeśli choroba jest w stanie przewlekłym, remisji, bez zaostrzeń, nie wymaga dodatkowych farmaceutyków czy tym bardziej leczenia szpitalnego Jakąś specjalną dietę trzeba stosować? - tak, patrz strona: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_lesniowskiego.htm Martwi mnie zwiększona ilość oddawania stolca ok. 3 razy dziennie, czy to oznacza pogorszenie choroby? - to nie jest jeszcze tak częste oddawanie stolca, jeśli chory nie traci na wadze to raczej nie budzi to niepokoju, jeśli jednak ma Pani w tym względzie wątpliwości proszę w tej sprawie udać się na kontrolę do gastroenterologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×