Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rosnący guzek w okolicy jądra połączony żyłą z najądrzem


Gość Zaniepokojony, warsz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony, warszawa

Witam, mam 21 lat, jakieś 3 miesiące temu wykryłem u siebie mały guzek z boku jądra, połączony z najądrzem taką jakby żyłą. Poszedłem więc do urologa, który stwierdził że jest to torbiel najądrza, i wysłał mnie na usg. Na usg radiolog stwierdził, że nie widzi żadnej torbieli, nowotworu, ani niczego innego groźnego. Stwierdził że może mam lekkie zapalenie albo to pozostałość po zapaleniu, ale ogólnie sprawiał wrażenie jakbym był w 100% zdrowych. Niepokoi mnie ta zmiana jednak, bo widzę że w ciągu tych 3 miesięcy czekania na urologa i usg trochę się ta *kulka* powiększyła. Kolejną wizytę u urologa mam dopiero pod koniec stycznia, stąd moje pytanie - co to w takim razie może być? czy przy jakimś lekkim zapaleniu najądrza może wystąpić tylko miejscowe, małe powiększenie przypominające guzka (zarówno zmiana ta, jak i jądra raczej mnie nie bolą, sporadycznie coś mnie uwiera)? I ostatnie pytanie: czy badanie usg jest dokładne, i pozwala w 100% określić że dana zmiana to nie torbiel/nowotwór? z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to w takim razie może być? - raczej skoro jest to zmiana dobrze wyczuwalna, powiększa się systematycznie i urolog raczej był pewny, że to torbiel to raczej jestem skłonny napisać, że zapewne właśnie jest to torbiel najądrza (częste schorzenie) czy przy jakimś lekkim zapaleniu najądrza może wystąpić tylko miejscowe, małe powiększenie przypominające guzka (zarówno zmiana ta, jak i jądra raczej mnie nie bolą, sporadycznie coś mnie uwiera)? - raczej jeśli następuje zapalenie najądrza to całe ulega powiększeniu i jest bolesne I ostatnie pytanie: czy badanie usg jest dokładne, i pozwala w 100% określić że dana zmiana to nie torbiel/nowotwór? - raczej jest to bardzo dokładne badanie, ale jak każde badanie nie wykazuje 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×