Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronika activa antralis, colitis ulcerosa


Gość Basia45

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem *starą*emerytowaną pielęgniarką, dlatego nie oczekuje konkretnej pomocy, a tylko proszę o wskazówki. W I.2009r w bad.gastr. w pobranych wycinków z antrum hist.pat.:Gastritis chronika activa antralis. Metaplasja intest.completa difuusa.Hyperplasia foveoralis focalis. Śluzówka z cechami zaniku małego stopnia. Po roku miałam mieć wyk. bad.kontrolne, lecz *pod drodze* doszło do zawału, a odstawienie leków tj.Plavix, acard, i inne, było niebezpieczne. Gastrolog udzielił mi odpowiedzi, że można zaczekać do momentu odstawienia w/w leków. Serce jest w porządku, ale b.utyłam /Inspra, Sortis, Ezetrol/. Kiedy stoję, mam wrażenie, że nad pępkiem, po prawej stronie, tworzy się wybrzuszenie, ale niczego nie wyczuwam. Wszystkie bad.bioch.,morf. itd są prawidłowe. Termin badania mam wyznaczony na połowę stycznia. Proszę mi powiedzieć, czy jest sens mordowania mnie badaniami? przecież to wszystko może być za póżno. Jakie mam szanse? istnieje jeszcze colitis ulcerosa, ale w remisji od 9 lat i b ez owrzodzeń. Jestem pielęgniarką, mam niewielkie fundusze, dlatego proszę, czy mógłby Pan. Doktor udzielić mi odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi powiedzieć, czy jest sens mordowania mnie badaniami? - na pewno trzeba wykonać kontrolne badanie i gastroskopowe i kolonoskopowe - zmiany w żołądku były nasilone i zawierały zmiany metaplastyczne, które czasami mogą przekształcać się w proces nowotworowy przecież to wszystko może być za póżno. Jakie mam szanse? - nie może Pani twierdzić, że cokolwiek jest za późno - na pewno trzeba wykonać badania kontrolne i dopiero po ich otrzymaniu mówić o jakimkolwiek sposobie leczenia i rokowaniu odpowiednio do stanu klinicznego - po tak długim okresie trudno stwierdzić jaki jest stan śluzówki przewodu pokarmowego, ale skoro nie ma Pani objawów związanych z przewodem pokarmowym to wyniki nie powinny być takie złe istnieje jeszcze colitis ulcerosa, ale w remisji od 9 lat i bez owrzodzeń? - colitis ulcerosa jest chorobą, która może doprowadzać do przemiany nowotworowej w przypadku jej długotrwałego istnienia, jest to choroba, której do końca nie da się wyleczyć, dlatego na pewno trzeba wykonać kontrolne badanie kolonoskopowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×