Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kości ogonowej, częste bóle pęcherza i krwawienie przy wypróżnianiu


Gość Ada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 31 lat. Mam następujący problem. Od długiego czasu mam problemy z wypróżnianiem. Mam zaparcia, które czasem trwają nawet kilka dni (nawet i 7 dni). Potem wydalałam bardzo szeroki stolec, ktry mi rozrywał odbyt. Poszłam do lekarza - diagnoza WZJG w końcowym odcinku jelita. Problemy się ciągle nawracały. Zmieniłam lekarza proktologa. Nowy lekarz powiedział, że on nie widzi u mnie WZJG, ale końcówka odbytu jest jakby zżarta przez stolec. Dostałam jakieś maści i czopki. Przestałam praktycznie krwawić. Ostatnią wizytę miałam początkiem grudnia 2010. Dodatkowo co jakiś czas mam ból pęcherza. Czuję, że mam parcie na pęchcerz. W toalecie moczu są małe ilości. Nie ma krwi w moczu. Robiłam kilka razy USG jamy brzusznej. Pęcherz jest gładki, a w nerkach mam zaczątki złogów kamienia. Natomiast od kilku dni boli mnie też kość ogonowa w miejscu, że tak powiem - tam gdzie się zaczynają rozchodzić pośladki. Jest to nieprzyjemne uczucie. Dzisiaj mnie też zaczął boleć pęchcerz. Dodam, że kilka miesięcy byłam też u ginekologa, który mnie zbadał io powiedział, że wszystko jest ok. Miałam też usg dopochwowe. Jestem osobą bardzo nerwową - choć nie wiem czy to ma wpływ. Proszę o odpowiedź czy może to być jakaś poważna choroba biorąc pod uwagę moje dolegliwości - odbyt, kość ogonowa i pęchcerz? Czy może to być jakiś nowotwór? Jakie powinnam zrobić badania? Jakie to mogą być choroby? Proszę o odpowiedź i nie pisanie, że najpierw powinnam pójść do lekarza, bo idę w środę do lekarza ogólnego, który da mi pewnie jakieś skierowania na badania. Z góry dziękuję za odpowiedź Ada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź czy może to być jakaś poważna choroba biorąc pod uwagę moje dolegliwości - odbyt, kość ogonowa i pęchcerz? - trudno określić bez bezpośredniego badania, mogą to być objawy np. zapalenia torbieli krzyżowej Czy może to być jakiś nowotwór? - wątpię Jakie powinnam zrobić badania? - najlepiej, żeby Panią zbadał chirurg, on rozpozna od razu schorzenie lub wyśle na dodatkowe badania Jakie to mogą być choroby? - torbiel krzyżowa, zapalenie kości krzyżowej, może ból spowodowany patologią w zakresie dolnego odcinka kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×