Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sztywność palca wskazującego po zdjęciu szwów i usunięciu włókniaka


Gość Oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy miesiące temu doznałam wypadku przy pracy. Prawa dłoń ześlizgnęla mi się podczas krojenia na krajalnicy i uszkodzeniu uległ palec wskazujący. Straciłam płat skóry pomiędzy paznokciem, a drugim stawem oraz część paznokcia. Na chirurgii założono mi pięć szwów oraz usztywniono palec. Zmieniano mi co drugi dzień opatrunki i stosowano Octenisept. Po ponad dwóch tygodniach szwy ściągnięto i zapisano mi maść Argosulfan. Wiekszość rany ładnie się zabliźniła jednak część tuż koło paznokcia nie chciała się zrastać. Po około 4 tygodniach lekarz usunął z rany narośl, którą nazwał włokniakiem. Po tym czasie rana się zrosła, zakńczono leczenie i skierowano mnie do pracy. Nadal jednak palec nie zgina się na pierwszym stawie, na drugim zgina się częściowo i jest bardzo wrażliwy na ból. Skóra w okolicy blizny jest bardzo cienka, ciągle zaczerwieniona i poddatna na zranienia. Ponieważ pracuję fizycznie jest to dla mnie duże obciążenie w pracy. Podczas pracy noszę opatrunek w postaci plastra, po pracy opatrunek zdejmuję. Regularnie w domu ćwiczę zginanie palca, chociaż nie przynosi to rezultatów. Chciałam zapytać jaki jeszcze rodzaj leczenia powinnam podjąć, żeby móc wrócić do sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby jeszcze w tej sprawie udać się do poradni rehabilitacyjnej. Tam lekarz rehabilitacji zaleci odpowiednie postępowanie czyli zapewne ćwiczenia jak i zleci odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×