Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie zewnątrzoponowe a podpajęczynówkowe


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie odnośnie znieczulenia zewnatrzoponowego. Niestety nikt z lekarz ,którzy przeprowadzali u mnie operacje nie potrafili mi na nie odpowiedzieć. Do operacji przetoki okołoodbytniczej dostałam znieczulenie podpajęczynókowe. Po jego podaniu czułam się bardzo źle, traciłam przytomność. Miałam wrażenie jakby ktoś położył ogromny przygniatający moje płuca ciężar, po którym nie mogłam oddychać. Dostałam wtedy parę strzykawek w wenflon oraz maskę z tlenem. Po tym zasnęłam i obudziłam sie po operacji. Kolejnym znieczuleniem było zewnątrzoponowe w trakcie cesarskiego cięcia. I tutaj historia się powtórzyła po za jednym szczegółem nie zasnęłam ale kompletnie nie pamiętam 3/4 operacji. Zamiast cieszyć sie widokiem mojego nowo narodzonego dziecka jedyne o czym myślałam to żeby albo mnie dobili albo pomogli oddychać. Czułam się kompletnie odurzona. Nawet moja Mama kiedy mnie zobaczyła to się przestraszyła bo coś mamrotałam pod nosem a ja tego nie pamiętam. Co sie ze mna dzieje po podaniu znieczulenia?? Niestety żaden anestezjolog nie rozmawiał ze mną na ten temat a ja boję się ,że jeśli znowu będzie potrzebne CC przy kolejnym porodzie to ,że może się to skończyć niewybudzeniem. Panie Doktorze jeśli spotkał się Pan z takim przypadkiem jak mój to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za każdym razem dochodziło do zlewania się środka znieczulającego zbyt wysoko w kanale kręgowym (a ma utrzymywać się nisko) co obejmowało wyższe partie korzeni nerwowych, włącznie z nerwami obejmującymi mięśnie oddechowe klatki piersiowej. Być może tak właśnie ukształtowany jest Pani kręgosłup, kanał kręgowy. Nie ma Pani na to wpływu. Za każdym razem trzeba o tym problemie informować anestezjologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×