Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Nagły i ostry ból pleców w okolicy nerek oraz gorączka a kolka wątrobowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Witam. Moj problem wyglada nastepujaco. Lekko ponad tydzien temu wystapil u mnie nagly i dosc ostry bol plecow/nerek. Probowalam ratowac sie goracymi prysznicami, lezeniem, jakimis lekkimi srodkami przeciwbolowymi. Stan te trwal caly jeden dzien, by nastepnego objawiac sie w lzejszej postaci, a jeszcze nastepnego przejsc niemal zupelnie. W swieta dopadla mnie wysoka i cezko zbijalna goraczka w okolicach 39 stoponi. Pojawila sie jednoczesnie bolesnosc ktora ciezko bylo mi zlokalizowac. Raz wydawalo sie, ze bol jest gdzies pod zebrem, innym razem w okolicach wyrostka. Lekarz do ktorego udalam sie skierowal mnie do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Jednak gdy pojawilam sie w szpitalu ze skierowaniem lekarz dyzurujacy stwierdzil, ze to z pewnoscia nie wyrostek, bo z tym nie bylabym w stanie wyle wytrzymac i on podejrzewa kolke watrobowa. Stad moje pytanie. Czy jest mozliwym, by kolka wtarobowa tak dlugo trwala? A jesli nie, to co moze byc przyczyna moje stanu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Czy jest mozliwym, by kolka wtarobowa tak dlugo trwala? - kolka wątrobowa może trwać długo, ale ma ona specyficzną lokalizację (nadbrzusze górne prawe) oraz wyjątkowo tylko połączona jest z wysoką gorączką A jesli nie, to co moze byc przyczyna moje stanu? - bez badania trudno mi określić, najlepiej, aby brzuch zbadał bezpośrednio chirurg, trzeba by zastanowić się nad wykonaniem badania krwi czyli morfologia, badanie ogólne moczu i być może USG jamy brzusznej, które wyjaśni czy jest to kolka wątrobowa czy np. nerkowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
Ja mialam te same bole i niestety mam przerzuty do watroby z jelita grubego. Lekarze rowniez mi napisali kolka nerkowa a ja mialam poprostu raka na watrobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.