Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból mięśni po intensywnych ćwiczeniach na siłowni


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

1.Otóż w nocy doznałem ból tych mięśni,w tych okolicach. Na zdjęciu zaznaczyłem na czarno które mięśnie mnie bolały w nocy http://img819.imageshack.us/i/26652326.jpg/ Jaka to może być przyczyna? Mam 15 lat Codziennie chodzę na siłownię i ćwiczę po niej brzuch po to by umocnić mięśnie.(Mam tak wyrzeźbiony brzucha jak na zdjęciu) 2.Kiedyś miałem operację na przepuklinę,gdy brałem coś to bolało mnie w pachwinie non stop.Zacząłem chodzić na siłownię by wzmocnić się.Brałem najmniejsze ciężary i ćwiczyłem.Dziś biorę duże ciężary, po prostu przyzwyczaiło mi się ciało do takich dużych ciężarów.I tu mi nasuwa pytanie czy mogę mieć przepuklinę znów? (miałem przepuklinę po prawej stronie mając 10 lat) Po takich intensywnych ciężarach nic mnie nie boli,czuję się bardzo dobrze. Mój trening brzucha 3 serie po 20 powtórzeń skrętoskłonów 3 serie po 20 powtórzeń unoszeń nóg 7 serii po 10 powtórzeń spięć brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może doszło do przeciążenia mięśni brzucha (tak wygląda po lokalizacji dolegliwości bólowych). Raczej takie objawy nie wskazują na wznowę przepukliny czy tez powstanie nowej. Radziłbym na kilka dni odpuścić sobie ćwiczenia i dać odpocząć mięśniom. Jeśli po tym czasie dolegliwości nie miną skonsultować się po poinformowaniu o tym rodziców z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×