Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardsze i większe jądro przy żylakach powrózka nasiennego


Gość Piotrek 24 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek 24 lata

Witam ostatnio zauważyłem że mam małe żylaki powrózka nasiennego na lewym jadrze co potwierdził urolog jednak nie nadają się jeszcze do operacji, ale martwi mnie coś innego. Mianowicie jądro to jest trochę twardsze i większe niż kiedyś. Czy twardsze jądro oznacza, że coś z nim nie tak? Urolog robił USG i mówił że wszystko ok, jądro zdrowe i że miąższ w porządku, tylko troszkę zwiększona ilość płynu w osłonkach(może od tego jest twardsze?). Czy jeśli na USG jądro jest w porządku to znaczy, że jest w pełni zdrowe i działające jak trzeba? Czy od żylaków powrózka nasiennego jądro może się powiększać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twardsze jądro oznacza, że coś z nim nie tak? - jeśli urolog nie stwierdził nic niepokojącego to wszystko jest w porządku Urolog robił USG i mówił że wszystko ok, jądro zdrowe i że miąższ w porządku, tylko troszkę zwiększona ilość płynu w osłonkach(może od tego jest twardsze?) - tak, właśnie może być twardsze od zwiększonego poziomu płynu w osłonce jądra Czy jeśli na USG jądro jest w porządku to znaczy, że jest w pełni zdrowe i działające jak trzeba? - tak Czy od żylaków powrózka nasiennego jądro może się powiększać? - tak, gdyż może taki stan doprowadzać do zastoju krwi w jądrze z przesiękiem płynu do osłonek jądra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek 24 lata

Dziękuje Stapler jesteś the best masz większą wiedzę niż niektórzy urolodzy u których byłem wielki szacun dla Ciebie! Ogólnie zapomniałem jeszcze dodać że ta zwiększona ilość płynu w osłonce była od urazu czy możliwe żeby od urazu stworzył się mały wodniak ale nie został uszkodzony miąższ jądra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×