Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie nasady dalszej kości promieniowej i wyrostka rylcowatego kości łokciowej


Gość Irek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem wypadek i rozpoznanie z SORu złamanie nasady dalszej kości promieniowej i wyrostka rylcowatego kosci łokciowej przedramienia prawego, zapakowali w gips i mam isc do ortopedy za dwa tygodnie. Moje pytanie czy złamały się dwie kości tj. kosc promieniowa i wyrostek tez sie złamał czy tylko kosc promieniowa dzienki jak ktos odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz złamane obydwie te kości ja miałem podobny przypadek. Niewiem jak tam Ty ale ja miałem złamanie z przemieszczeniem i operacie niestety od sierpnia ręka jest w gipsie oraz są kości zespolone drutami pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam podobny problem, w listopadzie zlamalem prawa reke kosc promieniowa z przemieszczeniem w srode okazalo sie ze byl takze zlamany wyrostek rylcowaty i sie przemiescil wynika ze zdjecia, wyrostek dotyka jakiejs drugiej kosci bodajze nadgarstka ? lekarz mowil ze operacja nie wchodzi w gre bo mozna balaganu narobic, reka jest calkowicie sprawna tylko od czasu do czasu odczuwam bol przy skrecaniu nadgarstka w dol ( tak jak sie podaje reke komus tylko wygiac ja do gory), ortopeda powiedzial ze po rehabilitacji bol powinien ustapic i po smarowaniu mascia co wy na to? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem studentką fizjoterapii i piszę pracę mgr ze złam nasady dalszej kości promieniowej i proszę o wypełnienie mojej ankiety składającej się 2 części oto 1 link http://www.ankietka.pl/ankieta/56367/zlamanie-nasady-dalszej-kosci-promieniowej-z-uwzglednieniem-pacjentow-z-osteoporoza.html i drugi http://www.ankietka.pl/ankieta/56374/postepowanie-fizjoterapeutycznbe-u-pcjentow-po-zlamaniu-nasady-dalszej-kosci-promieniowej-dalszy-ciag-ankiety.html.Proszę o pomoc moje gg 10455428 dołączam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to zlamania bardzo powazne gdyz nawet gdy kosci sie zrosna na dlugo pozostanie bol a reka nie bedzie juz nigdy sprawna tak jak przed wypadkiem a to wg mmnie jest kalectwo .w zyciu poslugujemy sie dwoma rekami wiec ograniczenie ruchomosci jednej polaczone z bolem to wielka uciazliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 dniach po wypadku gdzie nastąpiło złamanie takie właśnie, bez przemieszczenia, ręka w gipsie. Strasznie boli , skręt ręki jest niemożliwy.. Pani Zofia mnie załamała ... mam nadzieję że w moim przypadku nie będzie to kalectwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość połamańcy

Najlepiej mieć zdjęcie rentgenowskie. Ja mam swoje złamanie nasady dalszej kości promieniowej oraz oderwanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej na płytce ze zdjęciem rentgenowskim. Problem w tym, że zakładając longetę - czyli gips - nasada dalsze kości promieniowej została usztywniona prawidłowo, natomiast oderwany wyrostek rylcowaty kości łokciowej został nienastawiony. 

Rehabilitant fizjoterapeuta stwierdził, że wyrostek rylcowaty kości łokciowej sam się nastawi, jednak potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×